Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-04, 20:04   #1
mask2k

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 391
Default probleme la ceasurile de bord!!! help

--------------------------------------------------------------------------------
m-a mancat in c.. si am dat jos bordu' ca sa pun lumina albastra ma rog toate bune nu am mai ajuns sa pun leduri am pus un filtru albastru in locul la ala verde si se vede bine DAR am atins din greseala acu de la kilometraj si se pare ca s-a decalibrat adik in loc sa stea in dreptul la 0 sta mai jos eroarea este de -20km/h va rpg ajutati-ma si pe mine cu pot sa-l fac sa arate din nou bine tin sa mentionez ca desi il fisez in dreptul lui 0 cand pun contactul sau cand bag firul in spate la bord acesta nu ramane in dreptul lui 0 ci coboara!! pls help me ; tin sa mentionez ca este un polo classic din 99
mask2k is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 01:33   #2
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

Pai dak zici k se coboara singur, nu merge sa-l pui un pic mai sus sa coboare chiar la zero?
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 06:58   #3
mask2k

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 391
Default

NU!!! ca de oriunde il pun se duce sub 0 dar cred ca stiu cum sa-l fac ma duc acu sa incerk!
mask2k is offline   Reply With Quote
Old 06-02-04, 21:16   #4
augustin

Stage 3
 
augustin's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 141
Default

multe masini au un opritor daca pot sa ii zic asa la 0km/h ... depinde si ce model de bord .. oricum bafta la reparat
augustin is offline   Reply With Quote
Old 05-03-04, 21:26   #5
LAU-TM

Stage 3
 
LAU-TM's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 75
Default

In general ceasurile cu ac indicator au opritoare la min si max,dar nu tot timpul ele sunt vizibile.Dca nu vezi nimis de genul unui cui care sa oreasca acul in dreptul lui 0 arunci cauta sub cadran si sigur ai sa gasesti.pot fi chiar niste sarmulite indoite care au rolul asta
LAU-TM is offline   Reply With Quote
Old 06-03-04, 02:37   #6
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

sau dute mai bine la vw..poate trebuie ceva din nou resetat..
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-04, 22:27   #7
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: probleme la ceasurile de bord!!! help

Quote:
Originally Posted by \"mask2k\"
--------------------------------------------------------------------------------
m-a mancat in c.. si am dat jos bordu' ca sa pun lumina albastra ma rog toate bune nu am mai ajuns sa pun leduri am pus un filtru albastru in locul la ala verde si se vede bine DAR am atins din greseala acu de la kilometraj si se pare ca s-a decalibrat adik in loc sa stea in dreptul la 0 sta mai jos eroarea este de -20km/h va rpg ajutati-ma si pe mine cu pot sa-l fac sa arate din nou bine tin sa mentionez ca desi il fisez in dreptul lui 0 cand pun contactul sau cand bag firul in spate la bord acesta nu ramane in dreptul lui 0 ci coboara!! pls help me ; tin sa mentionez ca este un polo classic din 99
Tu ai spus-o ! Daca te-a mancat in c#r ... de ce nu te-ai dus la cineva care se pricepe ?
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 14-03-05, 06:42   #8
BMC

Stage 2
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 39
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: probleme la ceasurile de bord!!! help

Quote:
Originally Posted by \"mask2k\"
--------------------------------------------------------------------------------
m-a mancat in c.. si am dat jos bordu' ca sa pun lumina albastra ma rog toate bune nu am mai ajuns sa pun leduri am pus un filtru albastru in locul la ala verde si se vede bine DAR am atins din greseala acu de la kilometraj si se pare ca s-a decalibrat adik in loc sa stea in dreptul la 0 sta mai jos eroarea este de -20km/h va rpg ajutati-ma si pe mine cu pot sa-l fac sa arate din nou bine tin sa mentionez ca desi il fisez in dreptul lui 0 cand pun contactul sau cand bag firul in spate la bord acesta nu ramane in dreptul lui 0 ci coboara!! pls help me ; tin sa mentionez ca este un polo classic din 99
Pui contactul si memorezi exact pozitia noua 0 pe care o are, dai ceasurile jos fixezi cu mana acul in pozitia noua de 0 blochezi pe dedesupt tija cu ceva si pui mana pe ac si il duci la pozitia zero de pe cadran. Mantezi ceasurile pui contactu daca e ok asa ramane daca nu repeti faza, cu putina rabdare, doar te-a mancat in c..r
BMC is offline   Reply With Quote
Old 04-04-05, 07:19   #9
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default

dute la porsche (bucuresti nord) p pipera si iti rezolva aia cu o spaga mica daca tea mancat in c#r
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 04-04-05, 10:19   #10
Ciro_zel

Stage 5
 
Ciro_zel's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Alexutzzz\"
dute la porsche (bucuresti nord) p pipera si iti rezolva aia cu o spaga mica daca tea mancat in c#r
Mai amice tu te cam dai expert pe aici.. ..Nu am nimik cu tine da' la anii tai nu ar fi bine sa iti permiti sa vb asa cu altii.......treaba ta
__________________
Ciro_zel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -