Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-07, 06:35   #1
74-ADA

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3
Default Senzor de viteza Nissan Almera

De curand mi-am achizitionat un Nissan Almera Sedan N16 1.8l (septembrie 2006); Masina este OK din punctul meu de vedere dar service-ul e sub orice critica:
-am vrut sa-mi montez un aparat de taxi pe ea -normal daca masina este in garantie montarea pieselor se face de catre reprezentanta pentru a nu pierde garantia.
Trecand peste faptul ca dupa aproximativ 2 saptamani de cand le-am spus problema mea cei autorizati mi-au comunicat ca:" nu are senzor de viteza ".
Ok si pana aici - nu are , nu are ,asta e dar totusi in cutie exista un loc unde poate fi montat un pinion+traductor care sa cuantifice nr de km si la care sa pot atasa ceasul de taxat.
Problema ar suna cam asa : nu stric nimic la ea daca montez pinionul+traductorul, daca ea nu a fost dotata din fabricatie?
Astept opinii de la cunoscatori, eventual un manual de service(platesc).
74-ADA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -