Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-12, 00:31   #1
graifer

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 12
Question pot monta instalatie clasica gpl pe multipunct

se poate monta instalatie gpl clasica pe motor cu injectie multi punct? mai are cineva montat pe masina un astfel de instalatie? si daca se poate monta instalatie clasica gpl pe un ford mondeo din 95 1.8 16v zetec 112cp? astept raspunsuri multumesc
graifer is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 19:43   #2
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: pot monta instalatie clasica gpl pe multipunct

Se poate 100%.
Am avut montata pe injectie mecanica(multipunct)
Probleme cred ca apar la omologari,am vazut ca mai nou majoritatea instalatiior gpl au management electronic.
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 20:05   #3
Ujio

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 68
Default Re: pot monta instalatie clasica gpl pe multipunct

exista instalatii gpl mixte,ce imbina ceva electronica cu plamin clasic si mixer clasic.Eu zic ca se poate ceea ce intrebi,trebuie doar instalatia aleasa corect,cu mixerul specific
Ujio is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 19:39   #4
graifer

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 12
Default Re: pot monta instalatie clasica gpl pe multipunct

mersi de raspuns! este cineva prin timisoara care ma poate ajuta sa montez o instalatie clasica pe multipunct si la ce pret?
graifer is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 03:25   #5
graifer

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 12
Unhappy Re: pot monta instalatie clasica gpl pe multipunct

nimeni nu stie?
graifer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -