Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-06, 21:48   #1
neb1dalex

Stage 2
 
neb1dalex's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Subit, nu mai merge vitezometru....

Nu-mi mai merge vitezomentu si kilometrajul. N-a mai mers pur si simplu intre doua opriri(cu oprire a motorului normal). Nu am auzit nici un sunet. Este posibil sa sara cablul de la kilometraj? Sau este rupt? Celalalte indicatoare de pe bord functioneaza corect(rezervorul, presiunea uleiuluo, etc). nu am turometru(in caz ca ati intreba). Care este problema?
__________________


Mercedes 124 200D CV 11 UNU :: Mercedes 123(Cobra) 200D CV 89 ALY :: Mercedes 123(Cobra) 2400D :: Am avut si Mercedes 115(Bot de cal) 200D, si daca o sa imi schimb masina, tot Mercedes va fi.
neb1dalex is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 22:25   #2
hit-man

Stage 5
 
hit-man's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 331
Default Re: Subit, nu mai merge vitezometru....

la prima vedere s-ar parea ca s-a rupt cablul sau a iesit din soclu ori din cutie ori de la bijloc ori din ceas
hit-man is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 22:31   #3
neb1dalex

Stage 2
 
neb1dalex's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: Subit, nu mai merge vitezometru....

Quote:
Originally Posted by hit-man View Post
la prima vedere s-ar parea ca s-a rupt cablul sau a iesit din soclu ori din cutie ori de la bijloc ori din ceas
Pai din ceas nu prea are cum, ca la mine e infiletat, o sa dau jos ceasurile sa vad ce e dupa ele..
neb1dalex is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 02:18   #4
neb1dalex

Stage 2
 
neb1dalex's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: Subit, nu mai merge vitezometru....

Dap, problema sa rezolvat cu inlocuirea cablului.
neb1dalex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -