Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-06, 17:25   #1
MostWanted

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7
Default O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

Am si eu un Citroen C4 Coupe si as vrea sa`i schimb becurile de pozitii (5W). Dk poate sa`mi spuna si mie cineva kare sunt mai puternice (becurile sau ledurile) pt ca mie imi trebuie sa bata pe toata suprafata pozitiei, ea fiind lungueatza, iar din cate stiu eu ledurile au o lupa in fatza iar lumina puternica o fac doar in fatza. Ce'mi recomandati ? Ms anticipat.
MostWanted is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 20:43   #2
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

tu ce vrei defapt ?

sa ai pozitii mai puternice ? sa se vada mai bine ? sa ai un set pentru pozitii..faza scurta &lunga ?

oricum eu ..iti recomand un set de becuri philips bluevision...care bat foarte frumos
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 20:47   #3
MostWanted

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7
Default Re: O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

Am philips Blue vision pt faza scurta Pe mine ma intereseaza care s-ar vedea mai bine pt pozitii la acelashi voltaj - LEDurile sau becurile ( Ca dk aveam pozitiile in far era clar led, dar acum nu stiu ca mie imi trebuie sa nu bata numai in fatza ci si in lateral pt ca asa sunt proiectate pozitiile ). Ms mult oricum !
MostWanted is offline   Reply With Quote
Old 30-11-06, 20:08   #4
OctaviaRS

Stage 4
 
OctaviaRS's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 217
Default Re: O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

nici eu nu ma prea pricep la astea...dar vreau niste pozitzii puternice si spre alb culoarea ca astea sunt dreaq galbene.....poate ma poate ajuta cineva.....
OctaviaRS is offline   Reply With Quote
Old 01-12-06, 21:21   #5
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

Philips bluevision am si eu la poziti,care sunt separate ca am faruri escamontabile.Luminieaza bine zic eu.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 02-12-06, 21:02   #6
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

le gaseshti la orice magazin de piese auto ... asa zise-le 'blue" - uri ....
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 02-12-06, 21:13   #7
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

bluevision sa dea draq daca sunt albastre abia se vad albe...pozitia e galbena galbena......eu zic ca nu se merita bluevision...mai bine un kit de xenon..
peter is offline   Reply With Quote
Old 09-12-06, 00:46   #8
OctaviaRS

Stage 4
 
OctaviaRS's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 217
Default Re: O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

o sa-mi montez si va anunt ce si cum mc mult de informatzii...sorry de OFF
OctaviaRS is offline   Reply With Quote
Old 10-12-06, 10:45   #9
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default Re: O intrebare pt voi karuia nu i`am gasit raspunsul

se gasesc in comert LED-uri care sunt montate deja pe un soclu identic cu cel de la becurile de 5 w...si au incorporate si rezistentele de balast..... mai mult "acea lupa " este turnata invers (((( |\/| ))) astfel incat lumina este imprastiata uniform in jurul led-ului...culori disponibile..??!!! rosu si albastru... acum un an am cumparat un set cu aproximativ 16 lei dar intre timp poate au mai scazut preturile....avantaj..??? consumul foarte scazut de energie electrica daca ai pus si pe spate led atunci poti sa lasi pozitiile aprinse perioade mai lungi de timp...dezavantaj..??!!! poate ca dau in pic mai putina lumina si faptul ca legea prevede pe fata culoarea alba pe pozitii.........eventual pot sa revin cu poze.......
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -