Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 27-11-06, 06:00   #1
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Question Serpisori...

As vrea sa imi pun si eu serpi la masina si nu stiu ce sa fac sa ma duc la borla sa imi fac,sau sa fac comanda la o firma mai consacrata?!Ma poate ajuta cineva cu o comanda la remus sau sebring?Si poate un pret pentru ford fiesta 1.8 16 v 130hp din 94
__________________
"There is no replacement for displacement"





|Fiesta RS TURBO|by AS Tuning
Renault Clio Sport 172 Under construction

VAND JANTE PT FORD( 4X108 ) AZEV A

Last edited by s3by; 27-11-06 at 06:02.
s3by is offline   Reply With Quote
Old 03-01-07, 17:14   #2
bo_ciprian

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 19
Default Re: Serpisori...

eu zic ....sa gasesti un meserias bun sa iti procuri materialul si sa ti le confectionezi singur iesi mult mai ieftin...
bo_ciprian is offline   Reply With Quote
Old 03-01-07, 17:29   #3
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Smile Re: Serpisori...

nu te manca in c.r sa-ti faci tu ca o sa plangi dupa chiluasa si dupa motor mai bine iti iei speciali facuti pt masina ta si nici de la borla nu-ti recomand ca doar sti melodia "dai un ban da stai in fata" bft numai bine
__________________
1.4 ...............
ciprian_the_1 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-07, 18:37   #4
bo_ciprian

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 19
Default Re: Serpisori...

aaaaa.. nu am vrut sa supar pe nimeni,dar eu lucrez "afara" si am lucrat o perioada la o firma ce lucreaza doar cu sisteme de evacuare.Gagiu era super meserias si facea pe comanda pt orice masina si motocicleta,are niste prese hidraulice de indoit tuburile.deci cum am zis daca e meserias(scule,prese,experienta....)........ Bafta
bo_ciprian is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -