Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 24-11-06, 00:32   #1
stiuculeanu

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
Unhappy navigatie wv

care imi da si mie o idee ii dau o bere...de fapt vreo 3 lazai...am un pasat cu navigatie cu cd...nimeni nu stie de unde sa fac rost...cum fac se poate scrie pe cd...hai va rog ajutati-ma...
stiuculeanu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-06, 03:41   #2
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: navigatie wv

Cine va reusi sa "faca" cd-uri/dvd-uri pt sistemele de navigatie VAG,BMW, etc....in scurt timp va avea ceva mai mult de cateva lazi de bere...mai exact,ceva mai mult de productia unei fabrici pe vreo trei zile...asta daca nu-i destul de descurcaretz...ca daca este...greu de dat o prognoza apropiata de adevar.
Asa caaa....mult noroc in cautari...vei avea nevoie
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 27-12-06, 20:20   #3
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Default

in legatura cuh cd-urile astea piratate.?au un fel de IP shi dak faci o copie la un cd original, nu numai k e posibil sa nuh mearga dar e shi "ilegal".am un cd original pe germania(de fapt 2, unu cuh toata germania shi unu pe zona de
Nord cuh reteaua de interconectari)shi i-am citit licentza shi toate alea
shi e nashpa k dak sunt 2 IP-uri identice care "lucreaza" in acelashi timp, e nashpa

shi volskwagen prescurtat se scrie "vw"

Last edited by lascarica; 27-12-06 at 20:45.
jockerbad is offline   Reply With Quote
Old 28-12-06, 08:24   #4
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default

am inteles ca daca se incearca introducerea unui cd pirat de navigatie la VAG se blocheaza sistemul... asa mi-a zis un agent de la porsche .. pare o aberatie ... deci singura solutie viabila ramane cd-ul original care costa ceva .

jockerbad: VAG - prescurtare pt GRUPUL Volkswagen
VW - prescurtare pt Volkswagen nu volskwagen... pt cultura ta generala.

PS:acum am vazut ca te referi la titlul topicului. Nush dc am crezut ca te referi la lascarica. Scuzele mele. Atunci ce am scris e valabil pt cel ce a facut topicul. Bafta.
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine īn semnătură este de 500x100 pixeli.

Last edited by lascarica; 04-01-07 at 22:55.
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 28-12-06, 11:10   #5
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: navigatie wv

jokerbad.. ce ip-uri frate..e vorba de un cd/dvd aici..
cd-ul nu are ip! sigur trebuie sa fie vorba de altceva aici..
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 19:18   #6
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Cool

ahamz. Gata. Am citit licentza shi scrie k CD-ul are semnatura digitala, prin urmare daca ii faci o copie ....exact. Se copie shi semnatura digitala. E ff simpla chestia

am introdus CD-u d navigatzie in calculator shi is o groaza d chestii...... care nici makr nuh pot fi deschise.wathever

tzine shi vezi

Quote:
Originally Posted by Bemelo View Post
am inteles ca daca se incearca introducerea unui cd pirat de navigatie la VAG se blocheaza sistemul... asa mi-a zis un agent de la porsche .. pare o aberatie ... deci singura solutie viabila ramane cd-ul original care costa ceva .

jockerbad: VAG - prescurtare pt GRUPUL Volkswagen
VW - prescurtare pt Volkswagen nu volskwagen... pt cultura ta generala.

PS:acum am vazut ca te referi la titlul topicului. Nush dc am crezut ca te referi la lascarica. Scuzele mele. Atunci ce am scris e valabil pt cel ce a facut topicul. Bafta.
scuzele de rigoare. ceea c am vrut sa zic eu k nu e corecta prescurtarea "WV" . corect e VW

Last edited by lascarica; 11-01-07 at 13:08.
jockerbad is offline   Reply With Quote
Old 16-01-07, 15:23   #7
stiuculeanu

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
Default

deci nu m-a lamurit nimeni
si nici eu nu cred cu faza cu ip ideea e ca se poate face imagine sau nu la cd,ca de restu ma ocup eu...iar pt tipu ala cu dealerul de la porche...spunei sa nu mai fie asa de patriotic ce era sa zica si el...pirateaza-l frate n-are nimik?
oricum daca nu eu vine altu si o rezolva...dar ideea este ca mi-a dat cineva continutul unui cd cu europa de vest dar nu pot sa il scriu,imi da erori

apropo daca are cineva un cd cu europa il cumpar eu si le fac si copii si dupaia va dau si voua

Last edited by lascarica; 16-01-07 at 15:36.
stiuculeanu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-07, 15:26   #8
stiuculeanu

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
Default Re: navigatie wv

Quote:
Originally Posted by jockerbad View Post
ahamz. Gata. Am citit licentza shi scrie k CD-ul are semnatura digitala, prin urmare daca ii faci o copie ....exact. Se copie shi semnatura digitala. E ff simpla chestia

am introdus CD-u d navigatzie in calculator shi is o groaza d chestii...... care nici makr nuh pot fi deschise.wathever

tzine shi vezi



scuzele de rigoare. ceea c am vrut sa zic eu k nu e corecta prescurtarea "WV" . corect e VW
de unde ai luat cd-urile vreau si eu pls da-mi un pont ceva

P.s. greseala cu wv este a mea dar a fost fara intentie sorry daca am ofensat pe cineva
stiuculeanu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-07, 21:37   #9
jockerbad

Stage 3
 
jockerbad's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 95
Cool Re: navigatie wv

pei e ff simplu. de curand mi-am luat mashina din germania (acu vreo 2luni juma;mi-o aduso un tip) shi in torpedo am gasit oleak d praf shi mizeri, firimituri, o moneda de valoare mik dar shi un CD de navigatie cu germania. de fapt is 2.am mai scris odat cuh c is shi mie lene sa scriu din nou. da in licentza scrie k au semnatura digitala. eu il vand k nu am c face cuh el dak il vretzi 60 d euro. e 2005/2006 unu original e 120 euro dap. m-am scos


P.S: acu nu shtiu sigur al cui era CD-u: ori de la aia kre au avut mashina sau a lu' ala kre mi-o aduso cred k varianta a2a
jockerbad is offline   Reply With Quote
Old 16-01-07, 21:55   #10
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: navigatie wv

Aceeashi chestie o caut si eu:P
Vand CDu cu navigatie Germania cu 50 de ieuro este Blaupunkt CDu
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -