Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-11-06, 20:20   #1
alygator2000

Stage 5
 
alygator2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 333
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[SEAT]
Unhappy astra<c20xe> probleme cu relantiul !!!

am o mare problema,pt inceput.masina nu merge "rotund"la relanti,am schimbat fisele,bujiile,filtrele,am pus "injector cleaner" si nimik...ba mai mult de cateva zile,a crescut f mult consumul(inainte la relanti pe comp.de bord era val.1.5-1.6l/h acum a ajuns la 3-3.2l/h si daka bag piciorul scurt in ea....pana la 2000ture merge intrerupt(scoate fum negru) si apoi merge ok. precizes k acum max.1 luna am aschimbat si lambda...cu una universala,aseara la tester aveam ca erori: sonda lambda-intrerupere,semnal turatzie relanti slab,si o eroare legata de sonda de temp a lichiului de racire cred,nu imi mai amintesc exact. ce sa ii mai fac????????????
__________________
->alygator<- ceva cu un TURBO mic care aduce si ceva calutzi...de mare
alygator2000 is offline   Reply With Quote
Old 25-11-06, 00:35   #2
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: astra<c20xe> probleme cu relantiul !!!

Schimba sonda de temp a lichidului de racire si pe cea de temperatura a aerului din admisie.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 25-11-06, 09:13   #3
alygator2000

Stage 5
 
alygator2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 333
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[SEAT]
Default Re: astra<c20xe> probleme cu relantiul !!!

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Schimba sonda de temp a lichidului de racire si pe cea de temperatura a aerului din admisie.
o sa le schimb si pe astea...sapt viit
k nu sunt asa scumpe si makar sa stau linistit oricum multzam pt sfat.
alygator2000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -