Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 02-07-11, 11:48   #1
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Zgomot la relanti dupa schimbare distributie

Se aude un zgomot la relanti, asta dupa ce am schimbat distributia si toate curelele . Am facut cam 1000 km si tot n-a disparut . E un Astra H 1.7 cdti 100 cp . Merge la fel ca inainte , insa zgomotul asta nu stiu cat de normal e . Pareri careva?
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 10:24   #2
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Zgomot la relanti dupa schimbare distributie

pompa apa rola intinzatoare ai schimbat? daca nu de acolo e, al fel am patit si eu schimbasem doar cureaua si rola intinzatoare, dar pompa nu, nu am avut nici o problema dar la urmatorii 60.000km am schimbat si pompa si zgomotu a disparut
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 18-07-11, 15:20   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Zgomot la relanti dupa schimbare distributie

Quote:
Originally Posted by dreaq View Post
Se aude un zgomot la relanti, asta dupa ce am schimbat distributia si toate curelele . Am facut cam 1000 km si tot n-a disparut . E un Astra H 1.7 cdti 100 cp . Merge la fel ca inainte , insa zgomotul asta nu stiu cat de normal e . Pareri careva?
Trebuie cunoscuta nuantarea zgomotului functie de care se poate da si un verdict.
Cum vrei sa-ti dam solutia la o intrebare pe baza de ghici?
Se revine asupra lucrarii facute.Zgomot in zona aia nu este un lucru bun niciodata.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -