Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-06, 15:07   #1
saculetz

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1
Default problema supernova

am o supernova din 2003 si a inceput sa scartzaie si sa zdrangane haionul. ma rog, zgomotele se aud din partea din spate, dar nu stiu sigur daca e haionul, pentru ca am stat pe locul din spate si am incercat sa-l tin sa nu se miste, iar zgomotul tot s-a auzit. de unde ar putea veni? de la faptul ca din cauza minunatelor drumuri din romania cauciucul care vine pe haion loveste in portbagaj?

astept solutii
multumesc
saculetz is offline   Reply With Quote
Old 11-10-06, 16:25   #2
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Re: problema supernova

si la mine se aude..si la majoritatea nova/sn/solentza se aude
este cica un plastic acolo kre face urat
Gabriel_xenon is offline   Reply With Quote
Old 11-10-06, 19:30   #3
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: problema supernova

nu ai ce sa ii faci la toate face asa de la drumuri ma.Eu am solentza si cred ca va incepe sa faca asa. E de la haionul ala prost gandit ca nu sta perfect inchis pe geam, adica nu il blocheaza geamul sa se miste in sus si la hopuri sare
__________________

B-36-RIP
B-83-DAC
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 14-10-06, 15:09   #4
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: problema supernova

trage-i o dunga de cauciuc ... acolo .. intre hayon si caroseria mashinii + de asta verifica , cauciucuul de la placaju ala din spate
Psycho is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -