Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-06, 21:32   #1
VlSor

Stage 2
 
VlSor's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 64
Default Probleme Audi a4

Nu imi mai merge bordul bine.. Nu mai merge climatronicul... Ce pot sa fac?
Attached Images
 
VlSor is offline   Reply With Quote
Old 09-10-06, 22:14   #2
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Probleme Audi a4

Verifica sigurantza si releul sistemului de climatizare..*****ie pe capac care-s.De obicei mai crapa sigurantza daca a fost folosit intensiv climatronicul ,iar lagarele motorului sunt uzate ceea ce provoaca un consum de curent mult mai mare decat a fost gandit sa aiba...face cumva zgomot mecanic aeroterma ?
Bordul...detaliaza...ce inseamna exact in viziunea ta ca"nu merge bine"?
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 10-10-06, 16:50   #3
VlSor

Stage 2
 
VlSor's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 64
Default Re: Probleme Audi a4

Am verificat. Arata totul dublu.. ma refer la viteza, turatii, se aprinde becu de apa, de airbag...
VlSor is offline   Reply With Quote
Old 11-10-06, 01:48   #4
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Probleme Audi a4

ai incercat sa duci masina la un tester sa`ti spuna ce coduri de eroare apar ? daca da si din gresala ti-ai notat codurile posteaza-le aici si am sa-ti spun ce inseamna pentru ca sunt sigur ca nu e o siguranta doar ci e altceva si nu vreau sa ma pronunt pana nu-mi dai codurile
draculas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -