Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-06, 00:41   #1
hillo

Stage 2
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 39
Default Consum imens Nissan Bluebird 2.0i

am un nissan pe benzina cu motor de 2.0i 105cp si am un consum de 15l la suta (atat am reusit sa scot cel mai putin) din cate stiu ar trebui sa-mi i-a maxim 10...is disperat! stie cineva care-i cauza?
hillo is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 01:58   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Consum imens Nissan Bluebird 2.0i

La consum ,un factor f. important este si soferul.
Ma indoiesc de faptul ca la motorul ala de 2.0L, ai consum de 10% urban,dupa carte.
Cel mai simplu iti dai seama, daca faci o testare motor,debitmetrul sau sonda lambda sint unele dintre cel mai defectate piese in astfel de cazuri.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 12-10-06, 14:38   #3
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Consum imens Nissan Bluebird 2.0i

hillo, pentru ce ai mai deschis inca un topic pe acelasi subiect? (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto/25105-consum-imens-nissan-bluebird-2-0i.html) ...asta e un forum nu blogul tau pe care poti scrie cum si ce-ti vine,ok? Daca am deschide fiecare cate 2-3 topicuri pentru o problema,unde s-ar ajunge?!...un pic de bun-simt te rog !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 15:40   #4
cristy power

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1
Default Re: Consum imens Nissan Bluebird 2.0i

am si eu un nissan bluebird lx si caut ceva manuale de mecanica ma poate ajuta cineva
cristy power is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -