Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 04-10-06, 21:04   #1
mugurg

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 321
Default Problema solutie abraziva

Va rog sa ma scuzati daca am postat gresit..doar aci vad "how to"...
Daca stie cineva cum se scot zgarieturile (mici nu adanci) de pe plastic,sau ce solutie sa folosesc la "slefuire" v-as ramane indatorat. Nu ma refer aici la plexic sau alte specii de plastic transparent, ci la plasticul gri la culoare, din care se fac ornamente interioare, etc.. la masini in interior. Nu stiu daca este ABS sau cum i se spune, este un plastic relativ moale totusi.

Multumesc mult pt orice sfat.
mugurg is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 23:35   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Problema solutie abraziva

Daca te referi la zgirieturi de ghearae ale pisicilor ,ciinilor sau altor umblatoare,alea sint greu de scos daca nu aproape imposibil,unul din motive fiind faptul ca acel plastic nu are o suprafata lucioasa ci una granulata.
Se poate incerca cu pasta abraziva de lustruit vopsea,Gasesti si la kg. adica iti da cit ai nevoie
Acum 2 sapt. am cumparat de la Standox ,30gr.cu 4 lei .O eficacitate mai buna este daca folosesti masina de lustruit/polishat,la mina nu prea merge pe plastic.
Apeleaza totusi la firmele ce cosmetizeaza masini,ei stiu mai exact ce si cum ,au scule si materiale si in final sint profesionisti.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 02:24   #3
mugurg

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 321
Default Re: Problema solutie abraziva

Multumesc, o sa incerc singur si daca nu iese ma duc la o firma.
mugurg is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 02:39   #4
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Problema solutie abraziva

fara reclama dar la expert detailing o rezolvi cu siguranta....
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 02:40   #5
mugurg

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 321
Default Re: Problema solutie abraziva

Nu e reclama ca stiam de ei, si la ei ajung daca nu ma descurc...
mugurg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -