Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-06, 00:27   #1
allecsro

Stage 2
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 43
Default montare oglinzi de m5 pe seria 5 (e39)

Salut, am un bmw seria 5 (e39) si am pe el oglinzi normale, dar vreau sa le schimb cu unele de m5 care au si motoras pe ele si vreau sa stiu daca trebuie sa fac vreo modificare de soft in cazul in care le schimb
allecsro is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 04:59   #2
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: montare oglinzi de m5 pe seria 5 (e39)

Quote:
Originally Posted by allecsro View Post
Salut, am un bmw seria 5 (e39) si am pe el oglinzi normale, dar vreau sa le schimb cu unele de m5 care au si motoras pe ele si vreau sa stiu daca trebuie sa fac vreo modificare de soft in cazul in care le schimb
Scuza-ma ,erai foarte obosit cand ai postat sau te afli sub varsta minima la care ai fi acceptat pentru a-ti face cont aici?
Orice E39 are oglinzi electrice si incalzite standard,optional si heliomate...deci nu inteleg ce vrei sa spui.Mai mult decat atat....soft
in cel mai bun caz ar putea fi numiti cei cativa biti din mica unitate de control(un cip si vreo5 discrete) a celor heliomate (lucreaza cu toate trei,se cheama auto-dimming sistemul),dar care n-are nici o treaba cu vreun motoras,fiind doar polarizare in functie de camp elecromagnetic,din cate stiu eu
DECI...explica-te ca poate va intelege cineva ce vrei
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.

Last edited by lascarica; 03-10-06 at 05:02.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 12:13   #3
allecsro

Stage 2
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 43
Default Re: montare oglinzi de m5 pe seria 5 (e39)

Imi cer scuze daca m-am exprimat gresit. M-am referit la motoras pentru rabatarea oglinzilor, si ma gandesc ca e nevoie si de o modificare in soft pentru a le putea controla.
allecsro is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 13:56   #4
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: montare oglinzi de m5 pe seria 5 (e39)

Nu trebuie nici o modificare de..soft,ci de hard)...adica pus butonul de comanda,sigurantza si releul.Insa sfatul meu este ca daca n-ai garaj,mai bine te abtii.
Succes oricum
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 17:20   #5
allecsro

Stage 2
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 43
Default Re: montare oglinzi de m5 pe seria 5 (e39)

Pai eu vreau ca atunci cand armez masina sa-mi rabateze si oglinzile in acelasi timp cu geamurile. Si sa le deschida cand dezarmez. Asta se poate face ?
allecsro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -