Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-06, 11:52   #1
bad4life

Stock
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 3
Default bmw 318ci

Unde gasesc si eu un tester ptr partea electrica in Bucuresti? Mi sa stricat un potentiometru si nu mai are decit 92hp din 118 hp?
bad4life is offline   Reply With Quote
Old 16-09-06, 12:55   #2
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: bmw 318ci

La alex,pe o stada perpendiculara cu 1Mai, repara numai bmw,trebuie sa-l stii.
E ieftin si destul de eficient.
PS: de unde stii ca-i un potentiometru,asa a ghicit omu' la care ai facut dyno,sau cum?! ....adica cititorul de pozitie clapeta?!...sau care potentiometru?!...lasa taica prezicerile ,si du-te de rezolv-o !..testerul crezi ca vede o banda de carbon care nu mai e in parametri electrici,adica o diferentza de 50kohm(ex.) fata de normal?!..ma indoiesc
In fine...succes..daca nu stii unde este,te ghidez in pm.(priv.message)
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 16-09-06, 13:11   #3
bad4life

Stock
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 3
Default Re: bmw 318ci

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
La alex,pe o stada perpendiculara cu 1Mai, repara numai bmw,trebuie sa-l stii.
E ieftin si destul de eficient.
PS: de unde stii ca-i un potentiometru,asa a ghicit omu' la care ai facut dyno,sau cum?! ....adica cititorul de pozitie clapeta?!...sau care potentiometru?!...lasa taica prezicerile ,si du-te de rezolv-o !..testerul crezi ca vede o banda de carbon care nu mai e in parametri electrici,adica o diferentza de 50kohm(ex.) fata de normal?!..ma indoiesc
In fine...succes..daca nu stii unde este,te ghidez in pm.(priv.message)
Am facut testul complet din vitan si cei de acolo mi-au spus ca s-ar putea sa fie potentiometru de la acceleratie si nu amesteca bine benzina.eu habar n-am ptr ca nu ma pricep la motoare si la reparatii.
bad4life is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -