Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-06, 12:02   #1
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default masina radiata..

sal...am si eu o intrebare....vreau sa aduc o masina de dincol din ingoldstadt,masina este radiata din 2004...problema e ca nu stiu cum pot sa o aduc sa nu mai platesc vama...vreau sa o aduc ptr piese.Ma lasa daca e masina radiata si le zic ca e ptr piese??sau ziceti si mie ca nu stiu ms
ruller is offline   Reply With Quote
Old 12-09-06, 12:28   #2
Fabulous

Stage 4
 
Fabulous's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 208
Default Re: masina radiata..

Pai n-ai cum sa circuli cu masina neinmatriculata, intrii la penal. O poti aduce doar pe platforma. Iar vama nu trebuie sa platesti daca nu vrei s-o inmatriculezi, dar in cazul asta nu o poti folosi ptr recarosare si nu-i poti folosi motorul (blocul cel putin).
__________________
My shit is custom
Fabulous is offline   Reply With Quote
Old 12-09-06, 12:34   #3
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default

pei pe platforma o aduc..asa m-am gandit si eu sa fac...dar nu stiam daca tre sa platesc ceva la vama sau nu..k ms

apropo...are cineva o platforma de inchiriat??da nu prea scump... 3 zile ..daca se poate pls!!

Last edited by lascarica; 22-09-06 at 03:07. Reason: mai usor de urmarit ideile in cadrul topicului
ruller is offline   Reply With Quote
Old 21-09-06, 23:26   #4
lagdryan v6

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 550
Default Re: masina radiata..

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
apropo...are cineva o platforma de inchiriat??da nu prea scump... 3 zile ..daca se poate pls!!
cit o sa dai pe inchiriat platforma si nici nu o sa prea gasesti+autostrazile(de fapt rovignetele) vei plati mai mult din cauza platformei mai bine ii faci numere provizori pe 7zile in te costa vreo130euro si vi cu ea pe roti cind ajungi cu ea in vama dai o spaga sau te duci la aia la birou la tranzit vamal si iti spun aia ce sa faci eventual te opresti la aia cind pleci si intrebi ce si cum ,
lagdryan v6 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-06, 20:52   #5
andreibmw

Stage 1
 
andreibmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 24
Default Re: masina radiata..

Sa ne spui si noua cum ai rezolvat ca ma intereseaza si pe mine sa aduc o masina pt piese.
andreibmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -