Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-06, 11:54   #1
bambu

Stage 5
 
bambu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 456
Default probleme la electrica?!

Va salut din nou. De data asta vreau sa stiu daca la toata lumea cu oglinzi rabatabile electric cea din stanga ramane mai in afara decat cea din dreapta.Eu am problema asta si mai voiam sa stiu daca aveti idee de ce uneori imi ramane o jumatate din cadranul turometrului aprinsa
__________________
RENAULT Megane RS 225Cp 2008
www.hothatches.ro
bambu is offline   Reply With Quote
Old 01-09-06, 15:42   #2
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: probleme la electrica?!

Quote:
Originally Posted by bambu View Post
Va salut din nou. De data asta vreau sa stiu daca la toata lumea cu oglinzi rabatabile electric cea din stanga ramane mai in afara decat cea din dreapta.Eu am problema asta si mai voiam sa stiu daca aveti idee de ce uneori imi ramane o jumatate din cadranul turometrului aprinsa
faza cu oglizile cred ca e normala...acum depinde cat


si faza cu bordu...un led/bec slabit..nu e mare chestie...doar tre descfacut
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 01-09-06, 23:49   #3
Seat_TDI

Stage 5
 
Seat_TDI's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 368
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: probleme la electrica?!

la oglinda e normal,asa e si la mine,tranquilo chico
Seat_TDI is offline   Reply With Quote
Old 03-09-06, 12:50   #4
bambu

Stage 5
 
bambu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 456
Default Re: probleme la electrica?!

Quote:
Originally Posted by Swat-Cat View Post
faza cu oglizile cred ca e normala...acum depinde cat


si faza cu bordu...un led/bec slabit..nu e mare chestie...doar tre descfacut
Cu oglinda e OK dar cu becul ala nu cred ca e doar slabit din moment ce el ramane aprins cand stin bordul si chiar inchid masina
bambu is offline   Reply With Quote
Old 28-09-06, 18:11   #5
bambu

Stage 5
 
bambu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 456
Default Re: probleme la electrica?!

Am patit zilele astea cu oglinzile ceva; am dat sa le rabatez si au revenit iar s au strans iar s au deschis si tot asa.A mai patit cineva?
bambu is offline   Reply With Quote
Old 28-09-06, 22:10   #6
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: probleme la electrica?!

cred ca leonul tau a observat vreo gagica misto pe la etajele superioare...incerca sa se inaltze, luandu-si zborul..)
-Acuma serios vorbind- una din ele nu ajungea in capat de cursa din cauza uzurii sau proastei montari,iar comanda lua reset,reluand operatia pana cand a ajuns in capat de cursa-comanda incheiata.Probabil switch-ul ce semnaleaza "operatiune incheiata" modulului de control,este murdar,prost sau deplasat. Daca mai ai garantie,fuga cu ea la porsche romania...daca nu,desfaci si tu carapacea si te orientezi dup-aia...n-am seat ca sa-ti pot da detalii exacte
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 02-10-06, 16:19   #7
bambu

Stage 5
 
bambu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 456
Default Re: probleme la electrica?!

Mersi lascarica.Nu a mai facut figuri de atunci deci nu o sa o scarman.Tot nu m am lamurit cu jumatatea de cadran care mi ramane aprinsa.Are cum sa fie din blocul de lumini.Credeti ca vag-com ul ma va lamuri
bambu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -