Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-06, 08:16   #1
dor66

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2
Default Fiat doblo

Am un fiat doblo 1.9 diesel simplu din 2001, 115000 Km si am o problema la motor. Scoate fum negru cand il turez tare si cand e in sarcina. Ma poate ajuta cineva cu un sfat sau cu un mecanic bun. Astia de la reprezentanta Fiat sunt pe spate.
dor66 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-06, 23:19   #2
05wnd

Stage 3
 
05wnd's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 153
Default Re: Fiat doblo

bai DOR66 pe topicu asta se pun doblo cum is in poza de mai jos pt. mecanica este alt topic.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pms_fiat_sandstorm01.jpeg
Views:	128
Size:	88.1 KB
ID:	147375  
05wnd is offline   Reply With Quote
Old 05-09-06, 22:49   #3
dor66

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2
Default Re: Fiat doblo

Quote:
Originally Posted by 05wnd View Post
bai DOR66 pe topicu asta se pun doblo cum is in poza de mai jos pt. mecanica este alt topic.
merci, bai!!!

Last edited by dor66; 05-09-06 at 22:53.
dor66 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-06, 09:04   #4
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fiat doblo

Quote:
Originally Posted by 05wnd View Post
bai DOR66 pe topicu asta se pun doblo cum is in poza de mai jos pt. mecanica este alt topic.
BAI 05wnd, bati campii si e ultima data cand ai ocazia pe sectiunea asta,ok?
DOR66, sa stii ca ajunge un singur topic deschis cu subiectul in cauza,nu-i nevoie de doua,ok?...asteapta si ti se va raspunde
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 06-09-06, 19:06   #5
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Fiat doblo

[QUOTE=dor66;537969]Am un fiat doblo 1.9 diesel simplu din 2001, 115000 Km si am o problema la motor. Scoate fum negru cand il turez tare si cand e in sarcina. ..QUOTE]


Ai incalzit (fiert) vreodata motorul?
Ce motorina ai in masina?De multe ori mi se intimpla si mie sa afume ca un tractor daca bagam motorina moca.
Ce ulei ai in motor?
Verifica filtrul de aer ,in ce stare este.Verifica fiecare furtunas ce il ai pe admisie.Nu stiu daca ai debitmetru pe motorul asta ,asa ca da niste amanunte.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -