Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-08-06, 16:42   #1
GETIX

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3
Default cat de mari pot fi jantele montate pe o vectra A

Vreau sa montez la o vectra jante pe 17 235 pe 45 sau 40 sau pe 18 cu talon 35,deoarece cauciucurile le am gasit deja.Problema e ca nu stiu daca nu ar atinge in telescop,aici ma refer la latime care ar fi 8j.HJantele la acre m am gandit sunt Wolfrace Suzuka.Masina e o Vectra A.Stiu ca se uzeaza mai repede toate pe masina dar imi plac jantele mari si cu taloane joase.Iar in felul asta iese si diametyrul exterior al jantei,adica aceeasi inaltime a rotii
GETIX is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 20:26   #2
Mandella
Opel Driver

Stage 5
 
Mandella's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 544
Member of:
[Opel]
Default Re: cat de mari pot fi jantele momtate pe o vectra

pe 18 nu cred ca intra fara sa frece+ ca la un talon de 35 in tara noastra draga iti faci praf jantele in 2 zile.
eu as pune max 215/45/17 si tot ii destul de nasol....
faci cum crezi tu....
fa niste poze oricum-BAFTA!!
__________________
Mandella is offline   Reply With Quote
Old 28-08-06, 03:50   #3
XelleX

Stage 3
 
XelleX's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 158
Member of:
[VW]
Default Re: cat de mari pot fi jantele montate pe o vectra A

Pe 18 sigur nu-ti intra.. eu am pe vectra B 215/40/17 si cand am incercat sa pun cauciuc mai mare mi-a atins peste tot (cu 4 oameni in masina)
__________________

proiectul meu - www.vw1303s.com
XelleX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -