Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-06, 14:14   #1
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default sfaturi la un Porsche 924

Am aceasta masina si a venit vremea sa incep sa o pun la punct, cel putin, avand in vedere ce intentii am in legatura cu ea. Cat a fost vara si frumos afara, am mers cu ninjalaul si totul a fost bine pana am realizat ca vine toamna, iar masina a ajuns in ultimul hal. Ca idee, vreau sa refac motorul, consuma ulei de rupe si scoate si mult fum. Asta fiind prima etapa, ca mai am de umblat si la exterior.
Sfaturile de care am nevoie sunt in legatura cu achizitia pieselor ce vor trebui inlocuite si care tin sa fie de top, daca nu race. Marca buna si rezistenta sporita la chinuri repetate. Motorul este unul de 1984 cmc si 125 cai, deci voi avea de umblat si acolo sa-i mai inmultesc putin. Gasesc undeva pistoane forjate, supape usurate, volanta, chiulasa sau alte gadgeturi din astea frumoase care sa mearga la mine? Daca e cineva care are sau poate aduce, astept un pm sau un tel la 0722699014. merci
johnson is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 15:38   #2
hit-man

Stage 5
 
hit-man's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 331
Default Re: sfaturi la un Porsche 924

supape usurate??cum vin alea??
hit-man is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 19:25   #3
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: sfaturi la un Porsche 924

Quote:
Originally Posted by hit-man
supape usurate??cum vin alea??
poate m-am exprimat gresit, dar stiu ca sunt unele din alt aliaj sau ceva de genul asta , care permit ridicarea in ture. La motoare inca nu am umblat si nici nu am studiile de specialitate ca sa fac asta, dar cate ceva zic ca stiu totusi
johnson is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -