Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-10, 21:32   #1
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Probleme Fiat Stilo

Salutare . Am si eu 3 probleme la un fiat stilo 1,9 JTD din 2004 si anume : de ceva vreme nu imi mai merge indicatorul de la motorina si nici cel de la apa . Si inca o problema ar fi : nu se mai deschide portbagajul... Apas pe buton si nu se intampla nimic . Cateodata apas pe buton si se deschide dupa 5 minute . Problema asta am mai avut-o mai demult , am verificat tot acolo in spate si erau ok . Acuma a revenit iar . Stie cineva ce as putea sa ii fac ?

Multumesc !
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 20:11   #2
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Probleme Fiat Stilo

Problema portbagajului s-a rezolvat . Era contactul blocat . Cu indicatoarele nu stiu ce sa fac ...
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 19:09   #3
Sorin`V

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 8
Default Re: Probleme Fiat Stilo

Eu am nevoie de un ecu pt un fiat stilo 1.6, benzina, 2001-2003.
Sorin`V is offline   Reply With Quote
Old 28-10-10, 22:10   #4
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Probleme Fiat Stilo

Chiar nimeni ?
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-10, 16:31   #5
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: Probleme Fiat Stilo

Quote:
Originally Posted by razvy_91 View Post
Problema portbagajului s-a rezolvat . Era contactul blocat . Cu indicatoarele nu stiu ce sa fac ...
Si eu am avut o problema asemanatoare,indicatorul de benzina s-a oprit intr-o buna zi.Era din cauza unui fir care a fost ros cred ca de ceva rozator.
Sfatul meu e sa te duci la un electrician care sa-ti urmareasca traseul firelor celor doua indicatoare.
__________________
Proud Suzuki owner.
Future owner of Lancia Delta-Meravigliosa Creatura.
raduku is offline   Reply With Quote
Old 30-10-10, 23:52   #6
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Probleme Fiat Stilo

Multumesc pentru raspuns . Pana la urma o sa-mi bag eu mana in instalatie (tocmai am inceput scoala de electrician auto)
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 20:10   #7
jhonutz33

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 98
Default Re: Probleme Fiat Stilo

tinand cont de faptul ca nu functioneaza ambele indicatoare, ai sigur un contact de masa inperfect (oxidat). Trebuie sa desfaci bordul sa vezi exact care e problema

PS: Stilo sunt renumite pentru contacte imperfecte (in special la airbag)
jhonutz33 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -