Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-06-06, 09:38   #1
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default problema cu jantele la un R19

Am un R19, l-am cumparat cu jante pe 15, cauciucuri 195/50, jantele fiind cam panarame (niste ATS-uri, model stea). Mi-au cam bulit directia,ca-s cam grele pentru masina (rotzi stock pe R19: 165/70 R13). In plus, cu jantele de 15 masina e greoaie, directia merge greu (trag ca la autobuz ca n-am nici servo). CE JANTE S-AI PUN, CA VREAU SA FIE MANEVRABILA DAR SA ARATE SI BINISHOR? Astept pareri. Multumesc anticipat.
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 01-07-06, 21:28   #2
luispeed

Stage 2
 
luispeed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 40
Default Re: problema cu jantele la un R19

de 14! si gumele.....alege si tu ceva in functie de posibilitati!
luispeed is offline   Reply With Quote
Old 02-07-06, 10:08   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: problema cu jantele la un R19

[QUOTE=AnduGTR]Am un R19, l-am cumparat cu jante pe 15, cauciucuri 195/50, jantele fiind cam panarame (niste ATS-uri, model stea). Mi-au cam bulit directia,ca-s cam grele pentru masina (rotzi stock pe R19: 165/70 R13). In plus, cu jantele de 15 masina e greoaie, directia merge greu (trag ca la autobuz ca n-am nici servo). QUOTE]



Nu marimea si greutatea jantelor iti fac directia grea, ci latimea cauciucurilor.Pune de 185 si se va lejeriza directia.
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -