Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-06-06, 12:17   #1
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Geamuri Ionizate

Am si eu o problema,am cumparat un opel astra si are geamurile ionizate.baiatu de la care am cumparat`o nu mai are chitanta de la send si nici nu sunt trecute in carte...O sa am probleme la RAR?
__________________
trafy-vr6 is offline  
Old 23-06-06, 12:49   #2
Iulixxx

Stage 4
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 260
Default Re: Geamuri Ionizate

daca sunt agreate R.A.R atunci vezi ca trebuie sa ai un stiker lipit pe ele...sau macar pe o parte din geamuri in care scrie AUTORIZAT R.A.R.,si nr autorizatiei.
Iulixxx is offline  
Old 24-06-06, 10:22   #3
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Geamuri Ionizate

nu am nici din ala....
trafy-vr6 is offline  
Old 24-06-06, 11:49   #4
emmanuel

Stage 4
 
emmanuel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 298
Default Re: Geamuri Ionizate

stai linistit > mege spaga la rar si il pui pe inginer sa-ti faca si o omologare individuala iar cu politia nu o sa mai ai probleme !!
emmanuel is offline  
Old 24-06-06, 20:05   #5
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Wink Re: Geamuri Ionizate

Quote:
Originally Posted by emmanuel
stai linistit > mege spaga la rar si il pui pe inginer sa-ti faca si o omologare individuala iar cu politia nu o sa mai ai probleme !!

la geamuri ionizate nu prea te ia garda stai calm .. zici k asa a venit mashina pe comanda ... la rar .. asta-i alta macare de peshte dar in principiu nu ai probleme
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 24-06-06, 22:21   #6
Iulixxx

Stage 4
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 260
Default Re: Geamuri Ionizate

hmmm...la R.A.R. nu mai e cum a fost o data,inginerii nu mai primesc spaga ca le e frica,plus de asta au multe camere video.Eu cand am luat Audi m-au repins la autentificare pt ca nu aveam dimensiunile la anvelope ca in carte.I-am bagat lu ala 1mil in geaca,si nu a vrut al dracu inginer incoruptibil.A trebuit sa apelez la o cunostinta sa rez. problema.Acum 5 luni seful R.A.R.-ului ala mare a fost destituit pe probleme de coruptie,si de atunci le e frica...
Iulixxx is offline  
Old 07-07-06, 00:31   #7
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Geamuri Ionizate

am rezolvat problema..multumesc mult...mi le-a trecut in carte..si am gasit chitanta...
trafy-vr6 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -