Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-06, 18:39   #1
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 974
Default Unde vopsim Masina??????

As vrea sa stiu unde as putea vopsii un BMW E28 in zona Pitesti? Nu exclud varianta cu Bucuresti-ul! Vreau sa va dati cu parerea si ce vopsea sa folosesc ,fiindca parerile sunt impartite: standox, glasurit si un anume Max......Autocolor,etc. vreau pareri argumentate iar preturile sa nu fie aberante,fiind vorba de restaurarea unei masini care afara este deja considerata''Young-timmer''.
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 07:17   #2
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 974
Default Re: Unde vopsim Masina??????

Da am aflat! Vopseaua aceea se numeste Max Meyer si e facuta in Germania,fiind o alternativa mai ieftina,dar cu aceeasi calitate, la Standox!
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 12:07   #3
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default Re: Unde vopsim Masina??????

spuneti si voi acolo ce experiente ati avut cu unele vopsele,service-uri...etc sa isi faca omu o parere ceva,soluti ieftine si bune...etc
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 16:11   #4
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 974
Default Re: Unde vopsim Masina??????

Quote:
Originally Posted by Sir_KnupSKull
spuneti si voi acolo ce experiente ati avut cu unele vopsele,service-uri...etc sa isi faca omu o parere ceva,soluti ieftine si bune...etc
Merci. Corect!!!!! La obiect!!!!
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 20:32   #5
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Unde vopsim Masina??????

Quote:
Originally Posted by manole74
Da am aflat! Vopseaua aceea se numeste Max Meyer si e facuta in Germania,fiind o alternativa mai ieftina,dar cu aceeasi calitate, la Standox!


Glumesti? Max Meyer este la juma din pretul de Standox , si nici vorba sa fie la fel.In acest moment vopsesc cu aceasta vopsea pt. ca nu gasesc Standox decit la Milano si nu-mi convine sa o cumpar de la distanta asta.Iti spun din experienta,dupa codul culorii am facut probe cu cele doua vopsele si difera,am facut asa deoarece doar prin confruntare iti dai seama de diferente.Dar este de calitate, totusi.La vopsire completa,facuta de un profesionist cu pistol bun,va iesi bine.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 22:40   #6
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 974
Default Re: Unde vopsim Masina??????

Quote:
Originally Posted by turbojack
Glumesti? Max Meyer este la juma din pretul de Standox , si nici vorba sa fie la fel.In acest moment vopsesc cu aceasta vopsea pt. ca nu gasesc Standox decit la Milano si nu-mi convine sa o cumpar de la distanta asta.Iti spun din experienta,dupa codul culorii am facut probe cu cele doua vopsele si difera,am facut asa deoarece doar prin confruntare iti dai seama de diferente.Dar este de calitate, totusi.La vopsire completa,facuta de un profesionist cu pistol bun,va iesi bine.
Multumesc pentru sinceritate!! Astept in continuare un reper.
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 23:18   #7
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Unde vopsim Masina??????

Bun topicul... si eu as vrea sa aflu acelasi lucru despre un E36 care necesita vopsire urgenta, dar in Bucuresti. Stie cineva ceva ?
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 20:09   #8
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 974
Default Re: Unde vopsim Masina??????

Inca suntem in cautari
manole74 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -