Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-06, 17:43   #1
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

Salut!!!Am si eu o mare rugaminte...azi mi-a furat cineva emblema de la masina,era un calutz frumos...puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste idei unde as putea sa gasesc ceva embleme???Multumesc!!!!!
LiviuTZ is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 22:03   #2
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

Era sigla de la masina ta?banuiesc ca nu ... nu? Daca vrei sigla de opel , ca asta vad in semnatura , ai putea sa mergi la reprezentanta da te cam usuca...daca nu...la cei care fura...
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 22:31   #3
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

Cel mai bine la cei care fura doar ca ma indoiesc sa gaseasca pe acolo. Cauta s i tu pe la dezmembrari sau vorbeste cu unii de pe acolo sa iti caute ei prin afara daca gasesc asa cum ai avut tu
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 22:43   #4
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

mersi mult mai baietzi...asa ma gandeam si eu.Ce era inainte nu era originalul...era un cal misto semana foarte mult cu ferari!
LiviuTZ is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 22:49   #5
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

da nu merge sa pui emblema asa la opel ce dumnezeu si in plus e la moda sa nu mai ai emblema pe masina oricum sunt sigur ca o sa mai gasesti
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 03:01   #6
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

Daca nu ti-a facut placere disparitia emblemei tale de mustang sau ce-o fi fost ea (pe care sper ca n-o "speriasesi" chiar tu), incearca sa nu cauti la hoti.Mai ales ca tu poate te consideri "amic" d-al lor daca ai cumparat de cateva ori de la ei.....Ei ,fii sigur ca te considera "fraierul meu",si te vor arde imediat ce un alt "fraier" va solicita ceva ce ei stiu ca ai tu pe masina.Ziceau ceva de atitudinea asta pustii de la parazitii...>"......care se crede hot"> nu fii asa.
De gasit,cred ca ar fi mai fara griji sa-ti aduci aminte ce ai avea nevoie de la dezmembrari,si ducandu-te acolo pe langa proiectorul/bancheta/geamul respectiv sa ceri bonus si o emblema ce ti se pare ok pt masina ta. Sunt aproape sigur ca nu-ti va fi refuzata cererea,mai ales daca nu arati mare interes pt resp emblema ci o soliciti doar asaaa.....sa mai fie acolo ceva,ca breloc de chei aparent. Daca vizitezi parcul cu intentia clar exprimata de a cumpara o emblema,fii sigur ca-ti vor "da la temelie".
Succes,
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 06-06-06, 11:18   #7
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

Multumesc pentru sfat lascarica!Tocmai mi-a facut cineva un actibild frumos pana o sa imi iau alta emblema!Multumesc inca o data
LiviuTZ is offline   Reply With Quote
Old 08-06-06, 19:41   #8
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

Cu placere si respect pentru ca n-ai aplicat sfaturile celor ce te-au indrumat catre clasa de ...oameni care.."gasesc" diverse accesorii prin parcari,probabil neobservand bine daca masina e abandonata sau nu...)...ca sa folosesc un limbaj extrem de diplomatic...de data asta.
Sa ne auzim cu bine !
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 09-06-06, 15:37   #9
oldtudorhand

Stage 5
 
oldtudorhand's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 471
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

Du-te in piata rusilor......
oldtudorhand is offline   Reply With Quote
Old 09-06-06, 16:48   #10
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Unde pot sa gasesc o emblema ptr capota???

In vitan in targ, duminica... sigur gasesti orice vrei tu!
RoSonic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -