Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-10, 07:34   #1
tzapul
VW Driver

Stage 4
 
tzapul's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 176
Member of:
[VW]
Default Problema ABS golf 3 1.9 TDI

am si eu o problema la golfuletul meu....toata vara nu a fost nici o problema...ABS-ul funciona...in bord nu aparea nimic,....si eu eram fericit. Cand a dat frigul mi s-a aprins beculetul de la ABS. Pentru moment m-am panicat dar dupa ce am intrebat in stanga si in dreapta si am auzit k e posibil doar sa fi inghetat vreun senzor m-am linistit...si mi-a trecut de tot cand am vazt ca cu toate ca becul ala se incapataneaza sa stea aprins....ABS-ul funcioneaza. Problema este alta in skimb. Acum vreo 2 saptamani cat a fost cald si a plouat....s-a stins becul si odata cu stingerea lui nu a mai funcionat nici ABS-ul.

DE CE???
__________________


Meeting, spinning and joining everything we do (legal or ilegal)!!!

https://forum.4tuning.ro/51-cluburi/1...d-drivers.html
tzapul is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 22:49   #2
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Problema ABS golf 3 1.9 TDI

Zic ca cel mai simplu sa afli este un test cu vag-com...cu asta vezi daca e un senzor de la roata sau computerul de abs. Cateodata astea au probleme cu stecherul ...mai ales la vw.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 07:49   #3
tzapul
VW Driver

Stage 4
 
tzapul's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 176
Member of:
[VW]
Default Re: Problema ABS golf 3 1.9 TDI

s-a rezolvat problema...topic inchis
tzapul is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 15:55   #4
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Problema ABS golf 3 1.9 TDI

Si rezolvarea este secret de stat?
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -