Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-04-09, 21:52   #16
bigwolf

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 9
Default Re: citroen c-crosser - o mare teapa in romania

Quote:
Originally Posted by klausi View Post
Nu stiu la ce te asteptai la o masina care incerca sa vanda sub nume propriu un semi-esec al firmei Mitsubishi. C-crosser este un styling al lui Outlander. Outlander n-a stralucit niciodata. Cu atat mai putin pe 4x4. Si eu sunt nemultumit de masina mea. La pretentiile mele. Insa Qashqaiul meu este o excelenta masina de familie - performante ca pentru tata, mama si 2 copii in spate. Daca vrei forja, extreme si 4x4 ei bine - atunci ai nevoie de buget adecvat, timp si multa pasiune. Nici o masina stock nu duce decat la plimbari pe asfalt.


super comentariu. primul comentariu clar, fara ura sau iubire fata de marca. iti multumesc. m ai uns pe suflet. ai dreptate, dar ma gandesc ca la 40.200 euro, totusi, putin respect fatza de client. ma gandeam. zic in rest numai de bine.
bigwolf is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 22:02   #17
klausi
Nissan Driver

Stage 2
 
klausi's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 47
Member of:
[Nissan]
Default Re: citroen c-crosser - o mare teapa in romania

Quote:
Originally Posted by bigwolf View Post
super comentariu. primul comentariu clar, fara ura sau iubire fata de marca. iti multumesc. m ai uns pe suflet. ai dreptate, dar ma gandesc ca la 40.200 euro, totusi, putin respect fatza de client. ma gandeam. zic in rest numai de bine.
In Romania nu exista decat cu titlu de exceptie respectul pt client. Daca l-am prins - il rupem, nu ne intereseaza parerea lui si nici daca el sau prietenii lui mai trec pe aici. Dupa criza poate o sa ne mai schimbam mentalitatea. Cat despre pret - ce sa zic- eu am dat 30.000 euro. Dar urmatoarea mea masina va fi BMW sau Mercedes. Nu PSA, Renault-Nissan, chiar Honda sau Toyota sau alte marci. Calitate ? Mercedes sau BMW. Sau pt un mic compromis Audi. Nu Volkswagen.
La Citroenul tau daca schimbi esentialele - frane, up-grade motor, turbo, suspensii, etc ajungi mai scump decat un stock BMW. Asa ca .... mai bine chiar si un second de 1 an care este cu minim 15-20 % mai ieftin decat nou si inca nu e vechi dar - repet - BMW sau Mercedes. Succes in continuare. Si important - nu te lasa calcat in picioare - apara-ti drepturile cat poti.
klausi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -