Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-12-05, 09:04   #1
sens_1ic

Stock
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3
Default o problema dubioasa la mercedes 190

Am un mercedes 190 din anul 1985, 2000 de cmc, 87 Kw, benzina fara plumb. Am o problema cu ea destul de curioasa, am consultat diferiti mecanici in legatura cu aceasta problema dar nu am primit nici un raspuns. Problema consta in:
1. atunci cand afara plaua si este uda soseaua, trec printr-o balta mai mare, dupa care masina incepe sa faca figuri si anume nu mai vrea sa se accelereze sta la relantiv iar cand o accelerez turatia motorului devine mai mica (motorul nu moare cred ca din cauza socului electronic) si pusca (face bum) la filtrul de aer (este acolo o supapa care actioneaza cand o accelerez si ea face bum). In momentul in care face bum, masina se accelereaza in mod normal si pot pleca de pe loc cu ea. Chestia asta tine cam 10 minute (cred ca pana se usca ceva acolo, dar nu stiu ce) dupa care masina isi da drumul si pot pleca cu ea f bine. In rest sunt f multumit de masina. Multumesc de atentie si astept un raspuns.
sens_1ic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -