Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-05, 17:54   #1
B.O.V.

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 24
Default As dori sa invat

Salut tuturor celor de pe 4tuning.
Vreau si eu sa fiu indrumat de cei cunoscatori catre diverse siteuri de unde as putea sa invat despre proncipiul de functionare al motoarelor auto ... de cate feluri sunt ele si tot asa ....
In alto ordine de idei vreau sa stiu daca imi puteti da niste linkuri catre situri care sa traduca cum ar veni codurile de la automobile pt k am vazu o discutie in care era termenult BMW E46 vb BMW E nu stiu cat .... si vreau sa inteleg si eu la ce se refera aceste coduri ...
Am vazut ca in general nu prea ii apreciati pe cei care vb de dragul de a face postruri pe forum sau pe cei care abereaza, deaceea va rog sa ma ajutati si pe mine cum puteti sa inteleg si eu cat de cat cu ce se mananca sportu asta.
Va multumesc.
B.O.V. is offline   Reply With Quote
Old 07-12-05, 17:30   #2
B.O.V.

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 24
Default

Da chiar asa nimeni nu zice nimic ... ma asteptam la un raspuns la cata reclama va faceti ...
B.O.V. is offline   Reply With Quote
Old 07-12-05, 17:35   #3
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default re

mai de invatat nu cred ca o sa stea nimeni sa iti zica totul.....insa ai putea sa rasfoiesti tu singurel ...forumul si vei vedea ca vei gasii mai mult decat ceea ce ceri tu...numai bine....
__________________
Hang On, Not Done Accelerating
CT99WUW is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 09:22   #4
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default

Si uita-te si pe aici, daca stii ceva engleza: http://www.auto.howstuffworks.com .
Gasesti acolo cum functioneaza multe din partile unei masini, ca motorul, suspensia, diferentialul, cutia de viteze, si chiar airbag-urile...Te las sa descoperi singur.
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 09-12-05, 13:43   #5
procos
Toyota Driver

Stage 3
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 90
Member of:
[Toyota]
Default

uite aici un site destul de bun de unde mai poti invata cate ceva http://www.autoeducation.com/autoshop101/intro.htm
procos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -