Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 21-08-08, 14:53   #46
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

rotund , scuze
Petty is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 14:57   #47
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Originally Posted by Petty View Post
Pentru amphetamine . Conceptia ta e ok dar compara doua masini noi . Iar alfa romeo , fiat , ferrari . lamborghini , pagandi zonda , maserati continuam cu italieni astia marunti e cu mult peste logan by renault si opel si multi alti obositi care mai schimba un far il face mai lung mai rotung , un stop de culoare galbena si dupa alba sau transparenta la semnal si gata alt model .
frate, nu-mi compar opelul cu alfa (cel putin la capitolul design), mi-ar placea la nebunie un alfa nou, dar cat costa? si oricum aici vorbim de masini low-cost, o singura masina din cele enumerate de tine fiind inclusa, si anume fiat albea, care pana si eu o consider o hidosenie si in interior si in exterior.
si sa vorbim si despre "obositii" de la opel. ai dracu sa fie, au schimbat o semnalizare la corsa D fata de corsa C sau la insignia fata de vectra, sau astra H fata de G si G fata de F, sau zafira B fata de A sau tot asa... lista continua enorm. dar sa nu vorbim de opel
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 14:58   #48
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
frate SCUTESTE-MA cu vechiturile tale. lasa-ma in pace cu minunile tale de pininfarina. fac ceva foarte urat mirositor pe ele daca sunt de pe vremea de cand era mama fata mare prefer un logan de x ori in locul lor. prefe ro masina NOUA pentru ca pot sa am incredere in ea, pot sa plec undeva la 3000km fara sa-mi fac griji ca-mi cedeaza x sau y pentru ca masina are nu stiu cati ani. ia-ti tu fierul vechi al europei si iau eu masina noua ok? acu lasa-ne in pace, du-te sa ai orgasm in pininfarine de 150cai si nu te baga sa mai critici absurd toate masinile low-cost, pentru ca nu ai motiv
Auzi baietas ? Tu ce super-masini noi ai de suferi in halul asta ? Pentru cultura ta generala eu am orgasm cu o femeie , daca tu ai prin alte modalitati sincer te compatimesc...Tot pentru cultura ta generala , sau mai bine zis pentru educatia ta , sa stii ca oricine are dreptul la pareri si nu-mi spui tu mie "lasa-ne in pace" fiindca nu faci parte alaturi de ceilalti din nu stiu ce secta pe care eu am invadat-o ! Fiecare are dreptul la pareri aici , tocmai de aceea se creeaza astfel de topicuri.

Si daca te intereseaza detin si un Ford Focus fabricatie 2007 , deci am si masina noua daca tot suntem la capitolul "suferintelor" si tu te p*** pe masinile mele...dar nu are rost sa vorbesc despre el sau sa ma laud cu el prin semnaturi gen "Ford Driver" sau altceva pt. ca nu-mi place mai mult decat "rachetele" mele...

In Logan ai incredere sa pleci la drum lung ?!
__________________
Alfa 164 2.0 TS - 150 CP
Alfa 155 2.0 TS - 150 CP
Renault Laguna 2.0 - de vanzare

Last edited by Alfa 164; 21-08-08 at 15:01.
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 15:05   #49
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

am o masina normala, un opel astra classic (G), cumparata de noua, din showroom, in 2005, cu 13000euro, bani care nici acum nu regret ca nu au fost cheltuiti pe un 3ar sau a4 sau passat SH, masini care oricum erau mai mult decat aveam nevoie. si imi place sa cred, si mi-a fost confirmat de multe ori din cate am citit ca astra g e o masina foarte stabila, de succes si deloc urata, nu frumoasa. asa ca nu mi-e rusine cu ea si nici nu am probleme... deci... as putea sa zic si eu ca loganul e un rahat, pentru ca e sub opelul meu, am zis-o, pana cand m-am trezit si am constatat ca e o masina super OK pentru 8000euro, nu mai mult
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 15:46   #50
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
as putea sa zic si eu ca loganul e un rahat, pentru ca e sub opelul meu, am zis-o, pana cand m-am trezit si am constatat ca e o masina super OK pentru 8000euro, nu mai mult
Bun , este o parere , am voie sa NU fiu de aceeasi parere cu tine si sa nu te iei de mine ? Toti care sunt contra Loganului sau Renault-ului si prefera de 8000 E sa-si ia un 3-ar , A4 etc. sustin avantajele cu niste argumente solide.
Cei care sunt pro-Logan ce spun ? Este masina noua ! Atat ! Degeaba este masina noua daca imediat dupa ce ai cumparat-o a inceput sa rugineasca si te cheama Dacia cu ea inapoi...probabil cunoasteti problema Loganului...pana la urma rugina este cea mai grava problema pe care o poate avea o masina...

Este alegerea ideala cumpararea unei masini noi , dar masina care sa te si tina cativa ani , nu sa platesti credit 5 ani si ea sa fie praf in 3 , oricat de low-cost ar fi !
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 15:49   #51
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

si renault clio symbol nu rezista? sunt atatea pe strada... logan de taxi la peste 200k km am vazut, si se comporta super ok. in plus, cati dintre cei care isi cumpara masini noi cu 8000euro merg mai mult de 15-20mii km pe an? deci pentru ei nu e o problema sa tina masina 5 ani
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:02   #52
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Sa mai dau un exemplu...

Hai sa presupunem 2 oameni care si-au dorit in anul 2000 sa-si cumpere masini pe care sa le pastreze mult timp :
Unul isi cumpara un BMW E36 din 1994 si altul de banii astia isi cumpara o Dacia Nova nou nouta.
Suntem in anul 2008 . Cum arata in continuare BMW-ul si cum arata Dacia ? Aveti exemple pe strazi , de fapt Daciile Nova parca nici nu prea mai sunt...

In momentul de fata sa spunem ca poti opta intre Logan nou si un BMW E46 fabricatie 2000. Cum vor arata cele doua masini peste inca 8 ani ? Va spun eu : Loganul daramat , in schimb BMW-ul va face succes cu brio...

Deci cred ca multi prefera o masina care sa reziste in timp chiar daca la cea SH mai schimba cate ceva in primii ani in care la o masina noua dar proasta ar fi avut garantie...
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:56   #53
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Amfetamine , sti cat costa un logan ca pret de foabrica fizic 3000-5000 euro pana la 8000-10000 euro e ceva castig . politica renault de damping castig 60-100% la produs .
Si legat de opinia ta nou e nou dar sa fie si de calitate. Nu tot ce este nou e si bun sau frumos . Iar special pentru tine sa sti ca daca ai luat opel astra g din reprezentanta din romania difera putin cam mult fata de cel facut pt. alte tari incepand de la sistemul de evacuare ( tobe ) , suspensia ma refer la calitatea ei si multe altele . Le echipeaza cu componente mai slabe calitativ si cantitativ pt. a le putea scoate mai ieftin pt. romania sau cum spun ei sa faca promoti sau reduceri .
__________________
Zetec for life !!! Glumesc
Petty is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:00   #54
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

stiam de acest lucru, dar uite, in interior materialele sunt la fel ca cele de pe g-ul fabricat pentru alte tari. si din moment ce pana acum probleme nu am avut, si masina se comporta excelent pe sosea, nu ma plang. iar la finala n-am vazut urme de coroziune sau de slabire... suna perfect si arata la fel ca la inceput (in limitele uzurii)
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:02   #55
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Da ai perfecta dreptate pe ansamblu e o masina buna si fiabila si e super ok .
Petty is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:23   #56
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

o chestie care m-a deranjat la logan si sper sa nu se pastreze si la asta: acelasi turometru pentru diesel si benzina... inteleg ca au vrut sa reduca unele costuri, sa nu mai faca altul, dar e un turometru, da-o dracu, cat poate sa coste? ma deranjeaza un diesel cu turometru pana la 7000rpm cand nu face nici 5000 din acele ture... macar sa fi fost o linie rosie de la 4500rpm sau cat e turatia maxima la un dci, ca poate un om la 70 ani habar n-are de turatia maxima a unui diesel si se crede pe benzina... putin probabil, dar in tara asta se intampla multe
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:50   #57
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

oricum o sa aiba succes si o sa se vanda bine ca orice model renault are priza mare la romani
Petty is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 19:47   #58
Fi@tz3l
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Fi@tz3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 355
Member of:
[Fiat]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Smile Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
frate SCUTESTE-MA cu vechiturile tale. lasa-ma in pace cu minunile tale de pininfarina. fac ceva foarte urat mirositor pe ele daca sunt de pe vremea de cand era mama fata mare prefer un logan de x ori in locul lor. prefe ro masina NOUA pentru ca pot sa am incredere in ea, pot sa plec undeva la 3000km fara sa-mi fac griji ca-mi cedeaza x sau y pentru ca masina are nu stiu cati ani. ia-ti tu fierul vechi al europei si iau eu masina noua ok? acu lasa-ne in pace, du-te sa ai orgasm in pininfarine de 150cai si nu te baga sa mai critici absurd toate masinile low-cost, pentru ca nu ai motiv
Sincer tu suferi rau de tot!!! Tot ce este nou nu se poate strica..tot ce este nou si low cost este de cumparat?! Arata ca dracu. Nu te supara..aici nu era vb de opel nu era vorba de ce detii tu si NICI ce vrei tu sa faci pe vechiturile oamenilor din jurul tau. Chit ca miroase bine sau nu. FI mai serios will you?
Ai dat un exemplu de rupe! Imprumutam bani sa cumparam vechituri?! Cum indraznesti sa vorbesti in numele altora in asa hal? Pe threadul asta tu ai cele mai multe replici. Daca un om are un alfa veche de n ani, nu ar trebui sal judeci fara sa stii unele chestii>>poate lui ii plac italiencele! Tie iti place Opel/Renault. Eu de exemplu respect asta si nu vb asa despre opelul tau OK?
Hai sa nu mai fim offtopic te rog.
Fi@tz3l is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 20:33   #59
KTA87
BMW Driver

Stage 5
 
KTA87's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,331
Member of:
[VW]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Un mare rahat! Ce mi-e Logan, ce mi-e Renault... Clio a fost intotdeauna naspa! Poate doar Rs-ul face exceptie.
Eu nu intleg o chestie...!? A iesit abreala asta de Laguna3... A fost criticata ptr design si ei (Reno) scot acum gluma asta!(Clio) Seamna cu umpic si cu Fiat Albea...o alta minunatie!
__________________
By the way are you watching, how the world says goodbye?
KTA87 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 15:35   #60
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

alfa, baietasule, du-te si umbla ceva timp cu taxi-ul majoritatea sunt loganuri cu peste 60 de mii de km, intreaba-i ce-au schimbat la ele, apoi daca mai gasesti pe cate unu cu 120, 200 de mii de km sa vezi ce a schimbat, doar filtru si ulei. Nu spune ca sunt exceptii ca nu te cred
si daca iei un bmw din 94, poti sa ai norocul din lume ca tot bagi bani in el. Si nu bagi 10 milioane,
si daca esti posesor de masini desenate de pinifarina, in materie de design auto esti un zero. Ca 80% din cei de pe forum. nu suntem nici la unghia de la piciorul lui pinifarina. Poti sa zici ca iti place sau nu.
Stii tu esti unu din aia cred ca zice ca toti romanii sunt prosti, si tu esti mai stralucit ca ei. Afla ca nu esti.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -