Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-08, 12:38   #91
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by kalligraniento View Post
Ce ai ma cu Logan-ul? Asta o avem, cu asta ne dam! Mai zic o data! Daca noi n-am avea nici o masina nationaal, ce ati zice?? O fi teapa Logan-ul, dar totusi hai sa fim putin patrioti! Oricum lumea tot o s-o cumpere, indifernet ce tot ziceti voi! O sa fie un al 2-lea val mare de Logan in lume, asta pot sa o garantez!
Daca nu aveam nici'o masina nationala plateam 100 E taxa te imatriculare ...ca la bulgari... Cat despre Logan ce pot sa zic..masini ieftine -piese ieftine - se strica repede .. afacere buna ptr cei cu piese auto
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 12:42   #92
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
sunt de parere ca arata si mai ''naspa'' acum...grila aia...e prea mare si prea hidoasa..si nu inteleg de ce au scos logat 2 cand e aproape la fel ca logan 1 si mai ales ca au scos si sandero...
Adevarat, cum dacia 1300 s-a fabricat 30 de ani, si a primit apoi facelift cu zambetu lu iliescu, putea si loganu sa mai fie fabricat fara nicio modificare cel putin 10 ani. Noh ?
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 14:06   #93
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Asta e prea de tot! Nu maie ce a fost Dacia o data! Acum nu se mai strica asha repede!
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 14:44   #94
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Inainte se strica mai rar.. si era mai usor de reparat. Acum se strica mai des, si daca se strica..asta e. Nu poti interveni singur. Din cauza asta s-a inventat si "Dacia Asistenta"
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 15:33   #95
bXeg

Stage 3
 
bXeg's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 78
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

sry pentru double post dar as vrea sa il "incant" pe SV25MBN cu o comparatie in privinta sigurantei intre AVEO si DACIA Logan ca sa vada ca atunci cand nu este stricata si poate sta pe drum, Dacia are ceva mai multa grija de ocupantii ei..
Aveo : http://www.euroncap.com/tests/chevro..._2006/250.aspx
Dacia: http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx
bXeg is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 15:43   #96
bXeg

Stage 3
 
bXeg's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 78
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

am postat doar in ideea de a incerca sa te fac sa aduci si niste probe in ceea ce ai afirmat.. "Acum se strica mai des, si daca se strica..asta e.", sau l`ai vazut pe vecinul de bloc ca sta si repara la Logan toata ziua si in + ti`au spus prietenii cum ca Dacia este predispusa la defectiuni rapide.. Nu inteleg pe ce te bazai cand ai spus ce ai spus atata tot. o zi buna
bXeg is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 15:46   #97
Tomy87

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 105
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

voi chiar aveti un fix cu dacia. Arata chiar bine la banii astia. Iar visati SLR`uri la 7000 de euro ?
Tomy87 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 16:02   #98
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

bXeg, am postat ce am postat datorita cunostintelor care le am in domeniu, nu pt ca vad vecinu cum incearca sa repare Loganu
Tomy87, mie chiar imi place faceliftul Loganului, si nu incerc in nici un caz sa denigrez masina. La exterior cel putin, imi place cum arata. Poti sa vezi primul meu post de pe prima pagina ca sa vezi la ce ma refeream.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 16:49   #99
bXeg

Stage 3
 
bXeg's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 78
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

boon, daca as fi stiut de la inceput ca esti mecanic nu as mai fi intervenit sunt multi care atunci cand vorbesc despre marca Dacia altceva decat sa aminteasca de "reisari" si sa compare SN, SLZ, Logan cu 1300 nu stiu. E bine ca putem fi obiectivi, chiar daca este masina tarii noastre (ma rog.. pe jumatate, jumatatea mai slaba ar spune unii ), dar na romanul dupa ce isi ia un sh nu stie decat sa denigreze variantele anterioare cumpararii pentru a-si motiva alegerea facuta. numai bine
bXeg is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 17:17   #100
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

am mai curatat putin...
ce sa fac sa nu va mai spurcati cum e cineva de alta parere decat voi?
nu-i greu sa dati report post daca vi se pare ca cineva sare calul, imediat va interveni un moderator, riscati sanctiuni inutil daca va balacariti asa...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 20:30   #101
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by Rally@InU View Post
un singur lucru ar mai trebui lucrat la el,adica spatele,este prea mare si este si prea inalta,dar eu spun ca este un pas inainte pentru DACIA.Se pare ca incepe si DACIA sa scoata masini cat mai bune
Nu mai este de mult timp Dacia. Daca ar fi sa criticam trebuie sa vorbim de rau Renault, deoarece Dacia nu mai este de mult firma de stat.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 20:34   #102
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by babau88 View Post
Daca nu aveam nici'o masina nationala plateam 100 E taxa te imatriculare ...ca la bulgari... Cat despre Logan ce pot sa zic..masini ieftine -piese ieftine - se strica repede .. afacere buna ptr cei cu piese auto
Sca de al doilea post consecutiv, dar era nevoie sa clarific aceasta taxa. Noi platim mai mult pentru masinile cu non euro s-au euro inferior Logan-ului deoarece se considera ca tu trebuie sa ai o masina cel putin la fel de buna. Daca la noi continua vechea Dacia Berlina, la care se ajunsese la euro 2, putem acum sa cumparam mai ieftin si lejer masini din 1992 incoace, de atunci a iesit euro 2.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 20:47   #103
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Nu stiu cum sa incep ca daca spun bv celor de la DACIA si este la fel de proasta ca cea veche atunci vb prosti daca nu zic nimic sau ca e proasta tot asa poate vb prosti deci nu stiu ce am facut tehnic la ea mai bun dar estetic este MUUUUUUUUULTTTT mai frumoasa si sincer acum chiar mias loa unu ca e chiar draguta are ceva ce sa te atraga dar tehnic daca a ramas la fel atunci nici gand ca loganul nu era si nici nu va fii urat dar partea tehnica lasa de dorit!!!
foss is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 21:45   #104
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Ba fratilor, Logan e sa mergi cu ea linistit frumos, nu e de curse sa o fortzezi in....
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 04-07-08, 00:10   #105
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

DE CE NU PUTEM SA VORBIM DESPRE MASINA ASTA?!?!
nu despre rachete la 7000-8000euro care sunt mai bune ca o masina noua?
hai sa vorbim despre ACEASTA masina, s-o luam la "disecat". "mie imi place aia, mie ailalta, oare se vor mai introduce motorizari, oare optiuni etc", nu "pfuai am io un bemveu am dat cat pe o de-asta si ce frate, cand o calc io la semafor colo da un scart de mor pi*dele de pe trotuar, nu ca loganu. mai pica un buton, mai crapa o de-aia da e bemveu ma n-are nimic ca are sute de mii de km". hai sa vorbim serios...
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -