Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-08, 20:42   #31
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Dacia Sandero SUV - noi fotografii spion!

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Asta nu e suv. Titlul topicului induce pe toata lumea in eroare. Este genul de strutocamila cum ii si alteea freetrack si crosspolo. Printre astea zic eu ca arata destul de bine. Sa tinem cont si de viteza cu care dacia a "reinviat" si apoi sa avem asteptari de gen SUV si limuzine, coupe-uri si alte avioane.

mai bine de atat nu cred ca putea nimeni sa spuna ... asa e ... Dacia a avut o evolutie cum nu cred ca a avut nici o firma care a fost cumparata de un producator mare, care sa ii permita sa dezvolte modele proprii , nu sa o transforme in fabrica a respectivului producator
__________________

KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 22:04   #32
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: Dacia Sandero SUV - noi fotografii spion!

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
mai bine de atat nu cred ca putea nimeni sa spuna ... asa e ... Dacia a avut o evolutie cum nu cred ca a avut nici o firma care a fost cumparata de un producator mare, care sa ii permita sa dezvolte modele proprii , nu sa o transforme in fabrica a respectivului producator
Te inseli amice,Skoda,Seat ,Mazda etc toate au avut o evolutie peste Dacia la vanzari ,chiar daca au fost cumparate de catre un mare producator.Fa doar o comparatie intre Skoda Forman si Fabia si vei vedea evolutia.Dacia a dat lovitura cu modelul Logan,dar,cifrele comunicate de romani nu sunt chiar asa de impresionante :aproape 500.000 de modele vandute in 3 ani si ceva nu e mult.Modelul de fata ,struto-camila sau nu,cred ca va fi un succes,avand in vedere starea jalnica a drumurilor din tara.Dupa masina care cara mult,Dacia lanseaza masina care te duce pe coclauri.) Sper din tot sufletul sa preia ceva din platforma tehnica a vechiului X-trail,altfel e jale mare.
__________________
Proud Suzuki owner.
Future owner of Lancia Delta-Meravigliosa Creatura.
raduku is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 08:44   #33
Gyno86

Stage 2
 
Gyno86's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 34
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sandero SUV - noi fotografii spion!

chiar penal .... nu cred ca o sa ajunga Dacia prea departe cu asa numitele "proiecte" dupa cum se vad fiind niste esecuri totale...sincer eu optez pt cu totul alte marci decat dacia ...
Gyno86 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 10:25   #34
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: Dacia Sandero SUV - noi fotografii spion!

Quote:
Originally Posted by Gyno86 View Post
chiar penal .... nu cred ca o sa ajunga Dacia prea departe cu asa numitele "proiecte" dupa cum se vad fiind niste esecuri totale...sincer eu optez pt cu totul alte marci decat dacia ...
Stii cum e,nici eu nu ma dau in vant dupa Dacia dar sunt curios ce o sa faca in continuare.Sandero arata bine,noul Logan e mai dragut decat caramida aia de dinainte.Normal ca nu au puterea financiara sa scoata 15 modele noi sau sa concureze cu Mercedes la calitate,dar incet incet,cu pasi marunti, poate o sa ajunga undeva mai sus.Ei mai au de tras inca,sa revigoreze imaginea destul de sifonata a marcii,mai ales in exterior.
raduku is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 10:44   #35
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Dacia Sandero SUV - noi fotografii spion!

Asta nu e SUV, e un crossover. Va exista si o Dacia SUV, dar va fi ceva stand-alone, un nou model, fara influente mari de la Logan & Sandero. S-au mai vazut niste poze cu un Sandero ridicat juma de metru de la sol si cu roti de offroader, insa nici aia nu are nicio treaba cu modul in care va arata viitorul SUV.
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 16:45   #36
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Sandero SUV - noi fotografii spion!

Quote:
Originally Posted by raduku View Post
Te inseli amice,Skoda,Seat ,Mazda etc toate au avut o evolutie peste Dacia la vanzari ,chiar daca au fost cumparate de catre un mare producator.Fa doar o comparatie intre Skoda Forman si Fabia si vei vedea evolutia.Dacia a dat lovitura cu modelul Logan,dar,cifrele comunicate de romani nu sunt chiar asa de impresionante :aproape 500.000 de modele vandute in 3 ani si ceva nu e mult.Modelul de fata ,struto-camila sau nu,cred ca va fi un succes,avand in vedere starea jalnica a drumurilor din tara.Dupa masina care cara mult,Dacia lanseaza masina care te duce pe coclauri.) Sper din tot sufletul sa preia ceva din platforma tehnica a vechiului X-trail,altfel e jale mare.
Nu poti compara ce a fost skoda mazda si seat cu ce a fost dacia. Hai sa fim seriosi.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 17:57   #37
Tudorache$

Stage 4
 
Tudorache$'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 197
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia Sandero SUV - noi fotografii spion!

Skoda,Seat ce au fost ca pana acum 10 ani nimeni nu stia de ele dar incet incet au crescut si acuma sunt bune,fiabile si etc asa si cu dacia incet incet se ridica ca doar nu in 2 sa scoate 10 modele si sa nu le cumpere nimeni dar gata cu off topicul.Sunt tare curios ce motoare or fi ca doar nu or fi 1.4,1.5 si 1.6.Cine este din pitesti sa faca o vizita pe uzina poate iasa dintr-un garaj de pe acolo suvul
Tudorache$ is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:38   #38
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Dacia Sandero SUV - noi fotografii spion!

nu stiu ce are toata lumea cu mazda asta...au prieteni care au mazda.. rx8, x3.. si pentru o piesa de schimb astepti luni de zile.. iar cu skoda.. sa nu mai vorbim... lumea chiar a uitat cum era skoda fatza de Dacia inainte sa fie cumparata de W?..mai vorbim noi peste vreo 5 ani sa vedem unde ajunge Dacia. Si inca ceva, nu stiu care din firmele astea au avut asa vanzari ca Dacia la inceput.. cu primul model de skoda felicia..pun pariu cu oricine ca daca aveam un " seria 3" sub numele de Dacia tot asa prost era vazut.. si invers daca loganul era scos de seat...ar fi fost o masina super.
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -