Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-08, 23:32   #16
alicee

Stage 3
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 124
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

arata ca un fund , una dintre cele mai urate masini din clasa sa
alicee is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 23:41   #17
sandrin

Stage 5
 
sandrin's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,303
Member of:
[SEAT]
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

din prima poza are cateva linii de leon, iar stopurile puteau sa pastreze acelasi stil mai lunguete, in schimb bordul este foarte sportiv, tipic seat
per total e reusita, sa o vedem pe strazi
__________________

Old : Cordoba 6l Cupra look
New project soon
sandrin is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 01:17   #18
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

Quote:
Originally Posted by sandrin View Post
din prima poza are cateva linii de leon, iar stopurile puteau sa pastreze acelasi stil mai lunguete, in schimb bordul este foarte sportiv, tipic seat
per total e reusita, sa o vedem pe strazi
La bot te refereai, nu ?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 14:21   #19
liwiu_evo

Stage 4
 
liwiu_evo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

cea mai frumoasa ibiza
liwiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 18:48   #20
Prestige

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 192
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

Quote:
Originally Posted by alicee View Post
arata ca un fund , una dintre cele mai urate masini din clasa sa
Ai dreptate.....dute la VAG....spunele ca Donckerwolke e un porc incompetent....si inlocuieste-l....tragi 2 sau 3 "ozeneuri" de modele....revolutionezi designul auto....te-nfiaza rudele maretului (sau infectului...in functie de cum il percepi tu ) Battista Farina si devii seful sectiei de design de la Pininfarina...ca prea ai un ochi critic dezvoltat....
Pe uni chiar nu pot sa-i inteleg....designerul e consacrat...dar de...n-are
el "gusturile" gigelu-lui autohton....Bine ma ....nu se discuta gusturile dar eu tind sa merg pe mana celui ce primeste sute de mii de euro sa "mazgaleasca" cururi cu patru roti...
Prestige is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 21:14   #21
schumi8106

Stage 1
 
schumi8106's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 15
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

mai prestige daca majoritatea userilor care si-au spus parerea sunt nemultumiti de spatele masinii atunci inseamna ca e nereusit...sincer nu imi pasa ca designeru a luat sute de mii de euro,atata timp cat masina nu e frumoasa
schumi8106 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 21:47   #22
Prestige

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 192
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

Quote:
Originally Posted by schumi8106 View Post
mai prestige daca majoritatea userilor care si-au spus parerea sunt nemultumiti de spatele masinii atunci inseamna ca e nereusit...sincer nu imi pasa ca designeru a luat sute de mii de euro,atata timp cat masina nu e frumoasa
Este privita prea superficial....pe Luc il asteapta vremuri grele pentru ca pe el se bazeaza VAG ca viitoarea gama de Seaturi sa nu para a fi evolutia unui singur model...nu zic ca modelele precedente "desenate" de Da Silva erau neatragatoare dar asemanarea prea pregnanta dintre ele a costat Seat-ul...
Asa ca-i vine deosebit de greu sa pastreze elemente ce au facut vechea gama interesanta dar sa gaseasca si inovatii de design ce i-ar conferi fiecarui model o personalitate aparte...
Momentan este la stadiul de desen dar cand masina se va materializa nu vor mai fi discutii de acest gen...oricum sa caracterizezi un viitor model ca fiind un fund imi pare lipsa de respect pentru ceilalti useri....daca este sa comentezi un model ce probabil se va afla si in posesia anumitor utilizatori ai forumului fa in asa fel incat sa nu agasezi
Prestige is offline   Reply With Quote
Old 08-06-08, 12:59   #23
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

Sunt tare curios si eu de performantele motoarelor,mai ales acel 1.4 turbo.
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 15:22   #24
SI_FLR

Stage 2
 
SI_FLR's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 56
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

destul de urata masina....nu-mi place deloc
SI_FLR is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 22:18   #25
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

cam pe la cat ajunge pretul?
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 22:23   #26
AdiZeL

Stage 3
 
AdiZeL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 125
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

frumos as vrea sa stiu si eu performatele si pretul . Astept si varianta fr cred ca o sa fie interesanta
AdiZeL is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 19:47   #27
Prestige

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 192
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

Quote:
Originally Posted by SI_FLR View Post
destul de urata masina....nu-mi place deloc
Aparent iti place sa ai masini "destul" de urate la avatar...Cine stie? poate chiar detii o masina "DESTUL" de urata....diferenta de stil fiind cu un plus in favoarea viitoarei game....
Prestige is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 21:17   #28
SI_FLR

Stage 2
 
SI_FLR's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 56
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

Quote:
Originally Posted by Prestige View Post
Aparent iti place sa ai masini "destul" de urate la avatar...Cine stie? poate chiar detii o masina "DESTUL" de urata....diferenta de stil fiind cu un plus in favoarea viitoarei game....
nu vad de ce te deranjeaza daca mie nu imi place acest model...consider mult mai frumoasa generatia de ibiza pe care o am si eu...atata tot
SI_FLR is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 09:10   #29
Prestige

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 192
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

Quote:
Originally Posted by SI_FLR View Post
nu vad de ce te deranjeaza daca mie nu imi place acest model...consider mult mai frumoasa generatia de ibiza pe care o am si eu...atata tot
Vad ca nu realizezi ca diferentele sunt pe moment minime....asa ca....daca individualizarea discreta facuta de Luc n-o face sa difere prea mult de veche generatie cum de este aceea in viziunea ta "mult" mai frumoasa .....hilar....
Prestige is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 13:52   #30
SI_FLR

Stage 2
 
SI_FLR's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 56
Default Re: SEAT Ibiza SportCoupe

Quote:
Originally Posted by Prestige View Post
Vad ca nu realizezi ca diferentele sunt pe moment minime....asa ca....daca individualizarea discreta facuta de Luc n-o face sa difere prea mult de veche generatie cum de este aceea in viziunea ta "mult" mai frumoasa .....hilar....
individualizare discreta zici?....sigur vorbim despre aceeasi masina?e normal sa existe o oarecare asemanare,dar nu cred ca e asa discreta precum afirmi tu...in fine...io n-am facut decat sa-mi spun punctul de vedere si nu cred ca e cazul sa intram in polemici in legatura cu design-ul noii ibiza...
SI_FLR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -