Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 28-05-08, 09:23   #31
florynu

Stage 4
 
florynu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 216
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

Probabil si mai mult ca sigur nu sunt singurul care se distreaza foarte copios pe tema discutie in contradictoriu purtata de voi ...
Sincer va spun ca eu as vrea sa continuati ca starniti zambete pe fetele privitorilor !
O zi buna la toata lumea si spor la tastat .....)
florynu is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 10:21   #32
gunball

Stage 5
 
gunball's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 523
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

era de asteptat ca nu o sa renunte la motoarele mari, doar e Lamborghini, prin asta se caracterizeaza
gunball is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 10:41   #33
axxel4you

Stage 3
 
axxel4you's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 154
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

Pana se va termina petrolul potopul va veni de 4 ori asa ca stati fara griji ca nu Lamborghini polueaza, plueaza termocentralele, avioanele , camioanele, cam tot ce se misca sau produce ceva polueaza. Omul asta chiar stie ce vorbeste si daca nu va place ca Lamborghini nu va produce masini ecologice ati putea sa va retrageti de pe lista de asteptare pentru procurarea unui Lamborghini.,
axxel4you is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 11:23   #34
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,125
Member of:
[VW]
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

Bai "ionut_cluj" tu ori faci parte din vre-o organizatie ecologista ori nu vrei sa intelegi ca la orice motor cu ardere interna ca este el de Lambo, Ferrari, Peugeot, Renault, Audi,etc este si poluare la spatele lui .
Indiferent ce ai vrea tu sa faci cat timp acolo inauntru arde ceva benzina, motorina, sau ce vrei tu exista si gaz de esapament care polueaza .
Foarte bine a facut ala de la Lamborghini ca a ziso pe sleau si nu se ascunde dupa niste minciuni de dragul tau sau a nepoluarii .
Daca tot tii atat sa nu poluam inventeaza tu motorul care merge cu apa in loc de benzina, motorina sau gaz .
__________________
De acum ma puteti contacta la urmatoarele adrese de GOOGLE MAIL
manea.rudolf76@gmail.com respectiv manea.adrian76@gmail.com

Last edited by RUDY20140TDI; 28-05-08 at 11:26.
RUDY20140TDI is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 12:39   #35
Prestige

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 192
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

Nu ai cum sa ofensezi atata timp cat iti exprimi in acest mod punctul de vedere...
Nu precum Ionut Cluj a facut-o in ultimul post...cum sa comentezi asa ceva.....jenant.....clar m-am "strofocat" degeaba sa-i explic de ce Wink' este indreptatit sa spuna asa ceva...
Daca esti un pic mai atent vezi ca si eu am precizata aceleasi info in mare ca si tine :
Quote:
.ar fii frumos ca in continuare sa ramana tot asa fara sa fie compromisi de norme de poluare ..
.... foarte corect....la acest moment, dupa cum am mai spus, Lambo nu are cum sa faca asta fara ca imaginea si performantele sa sufere intr-atat incat firma sa-si piarda din "savoarea" ei obisnuita de hypercar-exotic....
Quote:
nu suntem suficient de evoluati tehnologic pentru un pas atat de mare precum transformarea unei legende supersport la era green ce se preconizeaza fara consecinte majore.....pentru firma in sine....
-precum cele spuse de tine....Sincer eu cred ca acest "Club" al supercarurilor este un pic mai exclusivist decat crezi tu...ca sunt multi wanabee in industrie asta este partea a 2-a dar nu au viata lunga.
Nu are nimic cu masinile??
Quote:
La ce ma ajuta 750 de cp cand nu pot respira normal de atatia "cai putere"?
se prea poate sa nu pentru ca doreste chiar un Lambo Diablo VT....(care vb aia de ecologist....mananca copaci pe banda rulanta )

Cat despre faptul ca m-am simtit super ofensat...nici vorba.... am luat-o ca pe o alta discutie fara repercursiuni asupra integritatii mele morale (nu mi-a explodat nici o vena si nici n-am lesinat la auzul "atrocitatilor".... )

Oricum cea ce zic eu nu mai conteaza ca am avut nenorocul sa ma nasc prea aproape de Marea Neagra si sunt prost...bou...si greu de cap din nascare...ce sa-i faci ....
Fi atent ca vad ca esti bucurestean ....despre tine nu stiu ce se spune.... ...eu iti zic numai de bine...ca o bruta intelegatoare ce sunt !!

Aaaa.....p.s. :Si pe mine m-a amuzat teribil in mare parte....mai putin fazele cu "dezvaluirile stil sionist sau masonic"

Last edited by Prestige; 28-05-08 at 12:43.
Prestige is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 13:30   #36
stecherro

Stage 4
 
stecherro's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 252
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

nebuni mai sunteti...
stecherro is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 14:04   #37
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

ionut_cluj, n-are rost sa te ambalezi. asta ii proba de marketing. normal ca Winkelmann face afirmatii de-astea. Lamborghini au o traditie din a face * mare si a fi gica-contra. "ferrari au zis ca o sa faca asa, atunci noi facem altfel"
__________________
8 MPG: not just mileage. An american tradition!

http://purauto.wordpress.com
http://getedoi.deviantart.com
http://kalumpu.myminicity.com
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 14:07   #38
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

Quote:
Originally Posted by getedoi View Post
ionut_cluj, n-are rost sa te ambalezi. asta ii proba de marketing. normal ca Winkelmann face afirmatii de-astea. Lamborghini au o traditie din a face * mare si a fi gica-contra. "ferrari au zis ca o sa faca asa, atunci noi facem altfel"
Din pacate asta e dureros pt mine cand vine vorba de Lamborghini. Sper sa scape cat de repede de "geniile" de la vag.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 14:08   #39
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

eu zic ca ii de bine ca sunt in VAG. macar asa isi permit atitudinea asta
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 14:10   #40
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

Daca erau sub patronat italian, nu vedeai povesti de genul asta.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 14:19   #41
Prestige

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 192
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

Daca era Ferruccio ii punea horm de centrala termica doar pentru a nu fi pe acelasi traseu cu Ferrari
Prestige is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 15:50   #42
Big_85

Stage 4
 
Big_85's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 290
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

daca s-ar tempera puterea motoarelor sigur nu ar mai fi un lamborghini adevarat...nu stiu ce vor face cei de la ferrari dar ar fi penibil sa vezi un ferrari de 100-200cp....deja renumele lor de supermasini ar avea de suferit.
Big_85 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 15:51   #43
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

Nu e vorba de putere, ci de emisiile poluante.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 15:57   #44
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

dar pe cand un lambo pe gpl!?
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 15:58   #45
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Winkelmann: "Care emisii poluante? Ramanem la motoarele puternice"

stai sa vezi, ca la cat de muti sunt astia de la vag, o sa urmeze lambo tdi... blasfemie mai mare nu exista.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -