Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 26-05-08, 21:57   #31
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

...azi am vazut un sandero pe dn1 cu numere rosii de arges cu 4 oameni in el imbracati la 4 ace...nu arata deloc rau masina,chiar f bine,o sa rupa piata mai mult ca sigur
__________________
~Intermedieri vanzari/cumparari/inchirieri de studio-uri/garosoniere/apartamente in cea mai frumoasa statiune de vacanta de pe litoralul bulgaresc :SUNNY BEACH.PRETURI FOARTE MICI!!! Pentru detalii,informatii suplimentare sau chiar viizonari-0733 936 864-Dl.Mihaila Robert~
~turism intern,turism extern,curse charter,bilete avion,rezervari hoteliere oriunde in lume.vacante,excursii si weekenduri de vis la preturi avantajoase.Pentru detalii-0733936864-Dl Mihaila Robert~
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 22:05   #32
bufucaca

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 22
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by yonysb View Post
loganu are 1400 kg
eu am un a4 avant de 1.9 quattro si are 1450 kg si are diferentiale si o gramada si sa nu mai vorbim diferenta de tablarie dintre un logan si un audi
bufucaca is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 22:12   #33
83 kys

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 332
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

numai din prostie in prostie merg astia de la dacia...au avut un moment de luciditate cand au facut solenza,in rest...
83 kys is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 00:24   #34
axxel4you

Stage 3
 
axxel4you's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 154
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
In comparatie cu alte modele pretul mi se pare destul de acceptabil iar in ceea ce priveste garantie sunt convins k e pusa pentru a pastra pretul redus nu din cauza calitatii masinii. Sincer masina e prea tare pentru pretul ei (decat peugeot 107 sau C1 mai bine sendero). Un mare plus pentru Dacia. Este o dovada k Dacia e pre un drum bun. Sa nu uitam k si skoda a inceput cresterea printr-un model asemanator (FELICIA)
Nu exista comparatie intre Sandero si C1 . Sandero are motoare ca generatie 1900 toamna si C1 are cel mai performant motor din categoria lui. Cine are de carat si duce lipsa de spatiu posibil sa prefere un Sandero , dar in rest e ani lumina in urma lui C1.
axxel4you is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 00:38   #35
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

sa anuntati cand e test drive-ul.. eu o sa merg sa dau o tura..logan n-am condus..dar merg sa vad cu ce se lauda ei acolo.. tare curios sunt ,sincer sa fiu.. sunt curios cat de ingaduitor e ala care sta in dreapta cu mine ) in ce moment o sa imi spuna oare sa o las mai moale sper ca nu e test drive _<60km/h ..
dar vedem..eu astept cu interes..poate nu o sa fie ditai coada si cine stie)
de cumparat nu imi cumpar - asta e sigur.. dar vreau sa vad cum e
inca e prea scumpa masina asta -atat pot sa spun pentru moment - daca erau baieti destepti si vroiau vanzare nesimtita - ORICUM o sa aiba- asta e singura faza - comercializau si sandero si logan 1.4 chel la modul fara radio ,fara nimic, doar masina si scaune si interior la 5000 euro si gata - faceau si masina de 5000 euro , isi scoteau si bani pe optiuni.. tranteau peste vreun an si ceva un abs acolo si aia era
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 03:14   #36
fabius

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 39
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Are un pret destul de mare pentru o astfel de masina.
Nu stiu ce vanzari va avea in occident la pretul asta...
Si nu stiu nici ce vanzari va mai avea loganul pana in Iunie
E clar ca acum tot romanul asteapta sandero :P
fabius is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 11:36   #37
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by axxel4you View Post
Nu exista comparatie intre Sandero si C1 . Sandero are motoare ca generatie 1900 toamna si C1 are cel mai performant motor din categoria lui. Cine are de carat si duce lipsa de spatiu posibil sa prefere un Sandero , dar in rest e ani lumina in urma lui C1.
in primul rand, nu vad de ce ai compara un sandero cu un c1.
de fapt, nu poti sa compari cu c1 decat pejo 107 si aygo, care sunt aceleasi rahaturi. eventual, le mai compari cu un scuter, o bicicleta.
lasati dracu comparatiile astea de tot c*c*tu cu c1-urile voastre si restu de trotinete pe 4 roti ca m-am saturat. ce preferi, sa stai cu fundu pe juma de scaun normal de citroen si sa bagi o mapa in spate si gata cu spatiul sau sa iei o masina mai slaba din fire, mai low budget dar care sa fie de 15000 ori mai utila?
dacia e pentru oameni fara salarii mari, c1, 107 nu sunt o solutie! alea nu iti cara nevasta si copilul si bagajele la mare sau in alta tara! alea te duc de la puntu A la punctu B in oras si eventual te alegi si cu hemoroizi))
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 12:16   #38
axxel4you

Stage 3
 
axxel4you's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 154
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Nu exista comparatie intre Sandero si C1
axxel4you is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 12:23   #39
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

voi vreti motoare gen 1.4 170 cp aer conditionat....daca se poate sa arate ca monopostul renault f1 cu unpeek de portbagaj sa cnsume cat un diesel 1.5 ( apropos am condus drum intins de la constanta ploiesti 4 insi in logan si ncarcata la maxim si mi-a scos 4.5-5 la un mers 120-160,in fine dci-urile sunt proaste dar sunt din ce in ce mai multe pe taxiuri.ganditi unpeek) sa aiba aer esp navigatie sis a coste dupa voi vreo 7000 euro.daca nu are sigla dacia vad ca cumparati orice.pt 9500 euro full option ce vrei mai mult!!!gaditi-va la pret in comparatie cu masinile noi cu a4 second din 98 comparati aceeasi clasa si preturile masinilor noi daca tot comparati ceva sa fie corect
__________________
singura diferenta dintre diesel si benzina astazi este pretul de achizitie
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 12:26   #40
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

E cam nasoala la silueta... 1.6 16 nu-l pune pe sandero ?
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 16:52   #41
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

ete flosch, spatele si bordul e copie fidela dupa RENAULT , mare inventie au facut si astia!
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 17:14   #42
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
sa anuntati cand e test drive-ul.. eu o sa merg sa dau o tura..logan n-am condus..dar merg sa vad cu ce se lauda ei acolo.. tare curios sunt ,sincer sa fiu.. sunt curios cat de ingaduitor e ala care sta in dreapta cu mine ) in ce moment o sa imi spuna oare sa o las mai moale sper ca nu e test drive _<60km/h ..
dar vedem..eu astept cu interes..poate nu o sa fie ditai coada si cine stie)
de cumparat nu imi cumpar - asta e sigur.. dar vreau sa vad cum e
inca e prea scumpa masina asta -atat pot sa spun pentru moment - daca erau baieti destepti si vroiau vanzare nesimtita - ORICUM o sa aiba- asta e singura faza - comercializau si sandero si logan 1.4 chel la modul fara radio ,fara nimic, doar masina si scaune si interior la 5000 euro si gata - faceau si masina de 5000 euro , isi scoteau si bani pe optiuni.. tranteau peste vreun an si ceva un abs acolo si aia era
Din cate vad eu ai un BMW E30. Chiar sunt curios ce impresie iti vei face la drive-test. Cred ca atunci cand te vei urca inapoi in urs vei avea impresia ca ai masina de curse...pe langa Dacia.


Este incredibil cum reusesc acesti constructori de c*** sa ia ochii lumii cu o bucata de tabla modelata modern. Loganul nu difera deloc de Dacia 13xx , decat la design. Raportul putere / greutate este la fel , stabilitatea la fel... aaa... are aer conditionat ! WOW ! si ABS ! WOW ! Mai punem anul de pe talon la socoteala si gata , merita 9000 E ! Nu mai conteaza ca avem aceeasi tinuta de drum , aceeasi placere la condus pe care o aveam cu Dacia din 1990. ESTE PENIBIL cu cat de putin se multumesc romanii si la ce pret !

Cu 9000 de euro stiti toti foarte bine ce masini SH puteti sa va luati . Un BMW de 9000 E la mana a doua , "ingroapa" cel putin 3 Loganuri / Sandero. Aaaaa...scuzati-ma , la o Dacie noua avem 1,5 ani garantie ! NE-AM SCOS !
__________________
Alfa 164 2.0 TS - 150 CP
Alfa 155 2.0 TS - 150 CP
Renault Laguna 2.0 - de vanzare
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 18:56   #43
bogdyMND

Stage 4
 
bogdyMND's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 231
Member of:
[RENAULT]
[DACIA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by Alfa 164 View Post
Din cate vad eu ai un BMW E30. Chiar sunt curios ce impresie iti vei face la drive-test. Cred ca atunci cand te vei urca inapoi in urs vei avea impresia ca ai masina de curse...pe langa Dacia.


Este incredibil cum reusesc acesti constructori de c*** sa ia ochii lumii cu o bucata de tabla modelata modern. Loganul nu difera deloc de Dacia 13xx , decat la design. Raportul putere / greutate este la fel , stabilitatea la fel... aaa... are aer conditionat
Cu 9000 de euro stiti toti foarte bine ce masini SH puteti sa va luati . Un BMW de 9000 E la mana a doua , "ingroapa" cel putin 3 Loganu.
Cred ca am provocat niste orgasme cu poza asta. Acum e perfecta, nu trebuie schimbat nimic. Nu stiu de ce cred eu ca 90 cai noi nouti ar face fata cu brio unui e30 cu 100 martoage obosite si uleioase.
Tu ori nu sti sa calculezi ori vorbesti sa te afli in treaba. 1310 are aprox 1000 kg si 54 cai (62 max) si loganu are cam tot 1000 kg si 75 cai (105 max). Ai dreptate....e exact la fel.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Dacia-Sandero-1 copy.jpg
Views:	113
Size:	317.0 KB
ID:	548128  

Last edited by bogdyMND; 27-05-08 at 19:01.
bogdyMND is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 19:02   #44
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

tare de tot poza ))))))
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 19:02   #45
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Cred ca am provocat niste orgasme cu poza asta. Acum e perfecta, nu trebuie schimbat nimic. Nu stiu de ce cred eu ca 90 cai noi nouti ar face fata cu brio unui e30 cu 100 martoage obosite si uleioase.
SUPER TARE ! Noul Sandero "face fata" unei masini vechi de +20 ani echipata cu cel mai slab motor produs la vremea respectiva ! CE PERFORMANTA !

PS: Si costa doar 9000 E pe langa un E30 1.8 care este maxim 2000.
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -