Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-08, 20:04   #16
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default Re: Seat Alhambra EcoMotive

Personal nu sunt fan ecologie eu doar am explicat ce e cu masina asta de are jenti de tabla si nu are tunning , sa nu mai intrebe lumea unde sunt jentile pe 26 si dvd-urile si toate cele.
Scoop is offline   Reply With Quote
Old 25-05-08, 20:51   #17
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: Seat Alhambra EcoMotive

Quote:
Originally Posted by Scoop View Post
Personal nu sunt fan ecologie eu doar am explicat ce e cu masina asta de are jenti de tabla si nu are tunning , sa nu mai intrebe lumea unde sunt jentile pe 26 si dvd-urile si toate cele.
Ok, am inteles. Ce ma nemultumeste este ca desi este un site dedicat exclusiv fenomenului "tuning" apar stiri care nu prea au tangenta cu asta. Ce ar fi daca ar aparea la stiri acolo pe prima pagina despre noul fiat seicento sau seat nu stiu de care. Aaa daca e vorba de un concept, de un nou model sport (OPC, FR, CUPRA, GTI etc.) atunci da se merita, da cui ii pasa de noul van de la seat
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-08, 21:44   #18
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Seat Alhambra EcoMotive

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
E bleah, ce are de a face uratenia asta cu tuningul?
Quote:
Originally Posted by smc07 View Post
Hai ca cu stirea asta ne-ai rupt Ed-Crane. Decat 10 stiri pe zi mai bine 2 da de interes si mai pe domeniul site-ului, respectiv forumului. Ca doar de-aia ii zice
4tuning...
Quote:
Originally Posted by smc07 View Post
Iote bah...am nimerit pe ECOforum.ro. Si io care credeam ca am tastat 4tuning.
Duceti-va la fumat hipiotilor daca tot sunteti preocupati de verde asa tare...
vorba aia din reclama... N-ai cu cine bah, n-ai cu cine...
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 20:26   #19
speedo23

Stage 1
 
speedo23's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 17
Default Re: Seat Alhambra EcoMotive

Quote:
Originally Posted by romi View Post
in pui mei suspensii sport si si roti cu capace,adevaru ca e chiar urat,da in lumea a treia se va cumpara,ca ma gandesc ca romanii nul vor cumpara
Ei ,afla ca sunt romani care vor cumpara.Cine conduce Alhambra sau Sharan stie de ce.
Cat subiectivism si snobism au scos la iveala posturile din thread-ul asta!
Da, corect- nu are de-a face cu tuning-ul datorita destinatiei sau segmentului de piata careia i se adreseaza dar este o masina excelenta.
Design-ul o fi el invechit dar de succes...de ce crezi ca Sharan-ul a fost (si poate mai este si acum) cel mai bine vandut MPV din Germania si dupa un face-lift la faruri in 2000 si la stopuri prin 2005 nu s-a mai schimbat nimic la exterior ?
Si daca nemtilor nu le-a stat in gat atatia ani,probabil ca n-o sa le stea nici alora din "lumea a 3-a" si cu atat mai putin romanilor.
speedo23 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 20:50   #20
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Seat Alhambra EcoMotive

Buisness... Ce are de a face ecologia cu monovolumele?
Toate masiniile astea "ecologice" derivate de modele din serie fac parte dintro strategie de marketing foarte penibila (Vorbesc mai ales de programele de gen: VW Bluemotion, Peugeot Blue Lion, Seat Ecomotive, Renault Eco2...)
__________________
JET GALORE

˙qɐɐs ʇɐ op ǝʍ sɐ ʇsnɾ `ǝʌıʇɔǝdsɹǝd ʇuǝɹǝɟɟıp ɐ ɯoɹɟ sƃuıɥʇ ǝǝs noʎ uǝɥʍ sʞoo| ʇı ʍoɥ sı sıɥʇ
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 21:14   #21
speedo23

Stage 1
 
speedo23's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 17
Default Re: Seat Alhambra EcoMotive

Corect,e doar de imagine mai ales in cazul de fata.Cine cumpara un MPV chiar are nevoie de o astfel de masina si nu se uita ca are cu XY% emisii mai putine.
speedo23 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 18:43   #22
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Seat Alhambra EcoMotive

Acelasi rahat ca si Ibiza ecomotive. Ecologia vad ca inseamna jante de otel cu capace de plastic.
The_Mask is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -