Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-07, 01:29   #1
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Mercedes-Benz R-Class Facelift:

Nici nu ştiu ce vrea să fie R-Class ăsta. Un MPV? SUV? Break gigantic? Probabil nici nu mai conteaza deoarece se vinde. Īnsă acum, a apărut versiunea cu facelift.

Īn primul rānd, trebuie să vorbim despre posibilitatea achiziţionării unui R-Class cu tracţiune spate. Īnainte toate variantele erau 4x4... şi practic nu īnţeleg de ce ar refuza cineva tracţiunea integrală īn favoarea celei pe spate.

Īn materie de aspect, nu cred ca R-Class va cāştiga vreodată un concurs de frumuseţe. Īn afară de spoiler, lucrurile nu par schimbate.

Există acum şi un motor nou de entry level - 3.0 litri V6. Nimic spectaculos. 0-100 īn puţin sub 10 secunde. V8-ul de 5.5 litri rămāne cel mai performant propulsor de sub capota lui "R".

Chiar dacă nu este tocmai masina noastră preferată...maşină? SUV? MPV? ma rog - nu putem ignora faptul că R-Class rămāne totuşi un Mercedes-Benz, iar asta īnseamnă ca nu prea ai ce să-i reproşezi odată ce te urci la volan.
Attached Images
  
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 00:40   #2
BAMBAKE

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 251
Post Re: Mercedes-Benz R-Class Facelift:

cam putine R-class-uri pe la noi.
oricum f frumoase iar acest facelift a venit prea rpd.pute-au sa mai astepte.

si cei de la mercedes au inceput sa faca mot cu consum mai decent.
BAMBAKE is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 01:09   #3
mph/km/h

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 88
Default Re: Mercedes-Benz R-Class Facelift:

am vazut r-class-ul lui eduard irimia>promotorul de la lokal-kombat rom si e f frumos.e un 320-350 diesel full!
mph/km/h is offline   Reply With Quote
Old 24-05-07, 19:19   #4
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes-Benz R-Class Facelift:

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
Nici nu ştiu ce vrea să fie R-Class ăsta. Un MPV? SUV? Break gigantic? Probabil nici nu mai conteaza deoarece se vinde. Īnsă acum, a apărut versiunea cu facelift.

Īn primul rānd, trebuie să vorbim despre posibilitatea achiziţionării unui R-Class cu tracţiune spate. Īnainte toate variantele erau 4x4... şi practic nu īnţeleg de ce ar refuza cineva tracţiunea integrală īn favoarea celei pe spate.

Īn materie de aspect, nu cred ca R-Class va cāştiga vreodată un concurs de frumuseţe. Īn afară de spoiler, lucrurile nu par schimbate.

Există acum şi un motor nou de entry level - 3.0 litri V6. Nimic spectaculos. 0-100 īn puţin sub 10 secunde. V8-ul de 5.5 litri rămāne cel mai performant propulsor de sub capota lui "R".

Chiar dacă nu este tocmai masina noastră preferată...maşină? SUV? MPV? ma rog - nu putem ignora faptul că R-Class rămāne totuşi un Mercedes-Benz, iar asta īnseamnă ca nu prea ai ce să-i reproşezi odată ce te urci la volan.
Nu e chiar asa prostie clasa R, mi se pare destul de reusita. Eu zic ca a reusit pe afara sa fure cat de cat din clienti de Q7, deoarece acesta e marele ei concurent.

R320 CDI atinge 0-100 in 8,7 s - Q7 - 9,1s, iar cel mai mare motor e R63-ul AMG dar sincer nu prea i vad rostul.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 11:59   #5
wasted
Honda Driver

Stage 5
 
wasted's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 661
Member of:
[Honda]
Default Re: Mercedes-Benz R-Class Facelift:

Ioi , este unu din modelu asta in oras cu un numar gemany , ioi da cum arata. Si are jenti full cromate.
wasted is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -