Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-05-07, 11:19   #1
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Romanii au facut istorie in Raliul Argentinei

Ultima speciala a Raliului Argentinei a consemnat cel mai bun rezultat obtinut vreodata intr-o proba speciala de un echipaj romanesc.

Claudiu David, pilotul roman de raliu care a participat in premiera in acest weekend in WRC, fiind prezent cu un Mitsubishi EVO 9 in Argentina, a facut istorie pentru Romania.

Echipajul David/Beldie s-a clasat pe locul al zecelea in ultima speciala a Raliului Argentinei, la doar 5.2 secunde de Sebastien Loeb, castigatorul probei si a etapei desfasurate in America de Sud. Performanta reusita de Claudiu David este cel mai bun rezultat de pana acum al unui pilot roman intr-o proba speciala din Campionatul Mondial de Raliuri.

Rezultatul vicecampionului national de raliuri in 2006, debutant in WRC, este cu atat mai valoros cu cat el a reusit sa ii depaseasca pe piloti cu nume la nivel mondial, ca Henning Solberg, Manfred Stohl sau Toshihiro Arai.

"Ma bucur enorm de mult ca am reusit sa ajungem pana aici si ca am terminat acest raliu in forta. Nu ne-am propus sa obtinem niciun rezultat. Am vrut doar sa mergem cat mai mult pentru a aduna experienta. Am vazut care este nivelul si acum stim ce trebuie sa facem pentru urmatoarele doua etape la care vom participa”, a afirmat Claudiu David la finalul Raliului Argentinei.

Claudiu David si Mihaela Beldie vor avea ocazia sa confirme acest rezultat la celelalte doua etape de WRC in care vor concura in 2007, Raliul Japoniei (26-28 octombrie) si Raliul Marii Britanii (30 noiembrie-2 decembrie).
Attached Images
 
__________________
TSC-Us is offline  
Old 07-05-07, 15:47   #2
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Romanii au facut istorie in Raliul Argentinei

foarte bine
asa trebuie sa facem .. o sa ii batem si la raliuri..masini si fonduri sa avem k le dam mucu!
HAI ROMANIA! FELICITARI !
sebaaa is offline  
Old 07-05-07, 16:35   #3
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Romanii au facut istorie in Raliul Argentinei

Felicitari! Piloti avem si multi si buni, resursele ne lipsesc cu desavarsire. De Ono in WRC cand auzim?
Lao is offline  
Old 07-05-07, 18:03   #4
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Romanii au facut istorie in Raliul Argentinei

probabil niciodata
monk is offline  
Old 07-05-07, 20:17   #5
alex MG ZR 160

Stage 5
 
alex MG ZR 160's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,218
Default Re: Romanii au facut istorie in Raliul Argentinei

https://forum.4tuning.ro/586-wrc-formula-1-sporturi-motor/40317-world-rally-car-campionatul-pwrc.html


este facut un topic pe acest subiect.
alex MG ZR 160 is offline  
Old 07-05-07, 20:24   #6
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Thumbs up Re: Romanii au facut istorie in Raliul Argentinei

bv lor, fac cinste romanilor!

incet incet facem pasi IMENSI...unul cu driftingul(tengu)...altul in WRC...maine poimaine unu in f1(poate doru sekelariu, pt ca are kapital)!

bafta in continuare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
law53 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -