Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-07, 16:32   #1
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Citroen C4 Picasso,mai dinamic

Citroen incearca sa fie cat mai eficient pe piata monovulumelor prezentand versiunea mai scurta,cu cinci locuri,a modelului C4 Picasso.Monovolumul compact,care va fi disponibil in primul trimestru al anului,este mai mic decat fratele sau (cu 12 centimetri mai scurt si cu 2 centimetri mai jos),cu linii mult mai sportive,care amintesc de predecesorul Xsara Picasso,care inca se afla de asemenea in productie.Blocurile optice din spate sunt orizontale,si nu verticale ca si in cazul versiunii su sapte locuri.Volumul portbagajului este de 500 litri care se poate mari pana la 1734 de litri!Sistemul Modul-box simplifica plasarea bagajelor,dar si in habitaclu se gesesc multe spatii de depozitare iar parbrizul panoramic este un atuu si in cazul variantei mai mici a C4 picasso.
gama de motoare contine doua propulsoare de benzina si doua pe motorina.Benzinarul de 1,8 litri dezvolta 127CP,iar cel de 2.0 litri dezvolta 143CP.Cel din urma poate fi asociat cu cutie de viteze automata in patru trepte,sau cu o cutie manuala asistata electronic in 6 trepte dirijabila si de pe volan.Motorul diesel mai mic este de 1,6litri,si dispune de 110CP,iar cel de 2.0 litrii dezvolta 138Cp,amandoua fiind echipate cu filtru de particule ca dotare de serie.Propulsorul diesel mai mic poate fi asociat de transmisie manuala de 5 trepte,sau cutia de viteze asistata electronic in 6 trepte.Cu cel din urma poate fi echipat si versiunea de 2.0 litri,care este oferita si cu o cutie automata in 6 trepte.Confortul se poate spori cu suspensie pneumatica,dar care nu este disponibila pentru versiunea cu motorul pe benzina mai mic.Toate variantele dispun insa de sapte airbag-uri care face masina mult mai sigurabila!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3339355051-c4-picasso-ready-grow.jpg
Views:	62
Size:	24.7 KB
ID:	207495   Click image for larger version

Name:	336645.jpg
Views:	149
Size:	141.6 KB
ID:	207496   Click image for larger version

Name:	721393.jpg
Views:	89
Size:	76.1 KB
ID:	207497  

Click image for larger version

Name:	Citroen-C4-Picasso-2-lg.jpg
Views:	117
Size:	148.1 KB
ID:	207498   Click image for larger version

Name:	d.jpg
Views:	134
Size:	121.8 KB
ID:	207499  
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 12:40   #2
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: Citroen C4 Picasso,mai dinamic

draga coleg
daca esti pus pe dezinformare ar trebui sa te opresti. pozele tale nu au nici olegatura cu realitatea
http://www.worldcarfans.com/news.cfm...casso-5-seater
eventual puteai lasa textul fara poze, ca se gasesc destui care sa le ataseze
__________________
citroen driver
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 17:19   #3
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Citroen C4 Picasso,mai dinamic

atunci ataseaza tu pozele bune... sidak chiar asa este..imi cer scuze.. da pozele pe care le-am bagat eu ... erau si un revista da pe care am luat eu informatiile...
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -