Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-10, 16:32   #136
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Are dreptate Marius, nu poti compara asa modelele alea.... Daca vrei sa tii la modelele alea puse de tine, inlocuieste 159 cu 156 in comparatie, atunci sa vezi durere.... si sa nu zici ca nu am dreptate!!!
Exaaaaaact:
BMW 3-er incepe la 9.200, modelul ala de care ziceti voi, Audi la 8.300, iar Passatul ala la 6.500.

Deci "durerea" e ca passatul se devalorizeaza mai repede decat Alfa 159, iar Audi si BMW-ul oricum erau mai scumpe de noi.

Acuma astept sa-mi spuneti alt motiv pentru care comparatia asta e gresita.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 16:49   #137
cristian_cc22

Stage 3
 
cristian_cc22's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 145
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

eu sunt proprietar de bmw nu zic nici de una nici de alta sa nu ma acuzati cum ca as tine partea vreunei marci dar pot sa va zic ce am vazut la unu din cei mai buni prieteni ai mei. a cumparat in 2005 parca o alfa romeo 156 motor 2.4 jtd cipuit in it dus undeva la 170 de cai piele si alte nebunii.o masina foarte foarte frumoasa pe care a platit 10.000 de euro la momentul respectiv.in acesti ani masina la sacait in continuu cu tot felul de probleme care au mers de la un rulment de la alternator pana la casete de directie si alte nebunii.omu a bagat mai mult de 5 mii in ea pt ca vroia sa mearga masinutza si punea totu nou mereu.el fiind fan alfa de cand il stiu am fost surprins cand am vazut ca a pus-o in vanzare si a dat-o pe 4000 de euro banii in rate.numai sa scape de ea

acum judecati si voi si nu mai vb din statistici eu va spun exact ce am vazut cu ochii mei
__________________
Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrica !!!
cristian_cc22 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 17:31   #138
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Exaaaaaact:
BMW 3-er incepe la 9.200, modelul ala de care ziceti voi, Audi la 8.300, iar Passatul ala la 6.500.

Deci "durerea" e ca passatul se devalorizeaza mai repede decat Alfa 159, iar Audi si BMW-ul oricum erau mai scumpe de noi.

Acuma astept sa-mi spuneti alt motiv pentru care comparatia asta e gresita.
Mai arunca o privire la preturi inainte sa arunci cu cifrele alea asa....
BMW Seria 3 din 2005< incepe de la 9600 (cel mai ieftin) si ajunge la 11500
Audi A4 din 2005< incepe de la 9800 (cel mai ieftin) si ajunge la 12000
Passat din 2005< incepe de la 7500 (cel mai ieftin) si ajunge la 9000
Alfa 159 din 2005< incepe de la 7500 si ajunge la 8500-9000.

Toate preturile au aceiasi sursa, filtru aplicat e doar anul de fabricatie! Dotari, carburant, etc, nu le-am mai pus la socoteala. Si apropo, daca tot vrei sa vorbim despre preturi competitive si devalorizarea masinilor, nu ma lua cu "X marca e prea scumpa de noi..." ca nu se face asa....
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 17:52   #139
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by cristian_cc22 View Post
eu sunt proprietar de bmw nu zic nici de una nici de alta sa nu ma acuzati cum ca as tine partea vreunei marci dar pot sa va zic ce am vazut la unu din cei mai buni prieteni ai mei. a cumparat in 2005 parca o alfa romeo 156 motor 2.4 jtd cipuit in it dus undeva la 170 de cai piele si alte nebunii.o masina foarte foarte frumoasa pe care a platit 10.000 de euro la momentul respectiv.in acesti ani masina la sacait in continuu cu tot felul de probleme care au mers de la un rulment de la alternator pana la casete de directie si alte nebunii.omu a bagat mai mult de 5 mii in ea pt ca vroia sa mearga masinutza si punea totu nou mereu.el fiind fan alfa de cand il stiu am fost surprins cand am vazut ca a pus-o in vanzare si a dat-o pe 4000 de euro banii in rate.numai sa scape de ea

acum judecati si voi si nu mai vb din statistici eu va spun exact ce am vazut cu ochii mei
Asta e si povestea mea cu 166, exact la fel. Si probleme, si pret de achizitie, si pret de vanzare. De notat, la alfa tot ce bagi tre'sa bagi "pe original" la preturi cocosatoare, nu prea exista aftermarket. Si alea originale sunt la fel de praf np. Eu am luat-o cu 8400 si am dat-o cu 3200...dupa ce am bagat in ea nici nu vreau sa ma gandesc, cea mai proasta achizitie de auto din viata mea. Un mic exemplu, un termostat la alfa era 650 ron, un set de fise de bujii 12 milioane, sonda lambda "pe original" magnetti marelli 6.5 mil ca aia aftermarket da erori la calculatoru' de bord...cand am dat comanda nu le venea alora sa creada... Prin comparatie la un golf tdi preturile erau de 4 ori mai mici. A fost un cosmar masina, de aia cand ii aud pe astia cu pasiune si fiabilitate la alfa(pe care nu au avut o niciodata dar se contrazic cu mine) imi vine sa-i capacesc .
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.

Last edited by a3ds; 17-09-10 at 18:20.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 18:26   #140
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Mai arunca o privire la preturi inainte sa arunci cu cifrele alea asa....
BMW Seria 3 din 2005< incepe de la 9600 (cel mai ieftin) si ajunge la 11500
Audi A4 din 2005< incepe de la 9800 (cel mai ieftin) si ajunge la 12000
Passat din 2005< incepe de la 7500 (cel mai ieftin) si ajunge la 9000
Alfa 159 din 2005< incepe de la 7500 si ajunge la 8500-9000.

Toate preturile au aceiasi sursa, filtru aplicat e doar anul de fabricatie! Dotari, carburant, etc, nu le-am mai pus la socoteala. Si apropo, daca tot vrei sa vorbim despre preturi competitive si devalorizarea masinilor, nu ma lua cu "X marca e prea scumpa de noi..." ca nu se face asa....

9800 la A4, zici? haaai ma: http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vscerqhmdmea .Pana la 9800 mai sunt mai mult de-o gramada.

Passat 2005 incepe la 5.500 defapt, dar exclud taxi-urile, ca sigur pentru tine ala e un criteriu de excludere, asadar ajungem exact la 7.500, adica cel mai ieftin 159, deci o devalorizare absolut enorma.

In incheiere, sa stii ca daca ne luam dupa logica ta, atunci discutam degeaba. E ABSOLUT ESENTIAL pretul masinii de noua intr-o comparatie de genul asta, si exact asa se face.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 18:39   #141
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Un mic exemplu, un termostat la alfa era 650 ron, un set de fise de bujii 12 milioane, sonda lambda "pe original" magnetti marelli 6.5 mil ca aia aftermarket da erori la calculatoru' de bord...cand am dat comanda nu le venea alora sa creada... Prin comparatie la un golf tdi preturile erau de 4 ori mai mici. A fost un cosmar masina, de aia cand ii aud pe astia cu pasiune si fiabilitate la alfa(pe care nu au avut o niciodata dar se contrazic cu mine) imi vine sa-i capacesc .
Tu in asa hal minti, incat nu-mi vine sa cred ca te mai poti trezi dimineata.

1. Sonda Lambda la 166 e 657 de lei, corect. La Passat e 622 de lei. De 4 ori mai ieftin zici?

2. Golful tdi nu foloseste fise de bujii, asta in caz ca nu stiai, ca n-are la ce
Un set de fise de bujii pentru Alfa 166 Bosch este 678 de lei, asta pentru 2.0 V6 (deci 6 bucati, nu 4).
Daca tu esti fraier si-ai dat de 2 ori mai mult, e problemuta ta, desi ma indoiesc grav de treaba asta.

A 3-a chestie, desteptule: Alfa 166 e o masina care de noua a fost de 3 ori mai scumpa ca un Golf, nu ti se pare ceva absolut normal ca si piesele/intretinerea sa fie mai costisitoare?

A 4-a chestie: nu exista ABSOLUT nicio piesa de 4 ori mai scumpa la Alfa decat la VW, probabil nici macar de 2 ori.

Eu sunt din ce in ce mai convins ca n-ai avut Alfa niciodata.

In incheiere, e amuzant cum in cazul Alfa, sau a oricarei marci care nu e din Germania, nicio comparatie nu e acceptata de voi, statisticile nu-s bune, daca se prezinta cazuri concrete se invoca statistici si tot asa.
Nu-i stress, mie imi face placere
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 18:55   #142
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Ionut, aventura se petrecea in 2006-2007, nu in 2010 cand au inceput sa se mai gaseasca chestii si pentru alfa. Tu esti un copil de pe internet, nu vreau sa iti demonstrez nimic, din cauza unor idioti fanboy de internet ca tine am facut si eu greseala sa imi iau alfa romeo si nu vreau sa treaca si alti naivi prin ce am trecut eu. Deja iti zic vreo 4 oameni ca vorbesti aiurea, eu m-as duce sa ma culc in locul tau. Ti-am mai zis, cumpara-ti o masina intai si dupa aia vino sa imi faci apologia firmei alfa romeo, pana atunci vorbesti in plus. Viata reala si internetul sunt chestii diferite.

LE:imi aduc aminte, am intrat pe 4t ca sa cer ajutor pentru alfa, primul meu post aici de cand mi-am facut userul a fost un strigat disperat de ajutor pentru un mecanic priceput de alfa romeo, ce amintiri de ***...19-12-07 13:28 primul thread ca nu mai stiam ce sa fac cu masina...Si vine ionut din cluj si ma cearta si ma face mincinos.

Last edited by a3ds; 17-09-10 at 19:04.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 19:09   #143
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Ionut, aventura se petrecea in 2006-2007, nu in 2010 cand au inceput sa se mai gaseasca chestii si pentru alfa. Tu esti un copil de pe internet, nu vreau sa iti demonstrez nimic, din cauza unor idioti fanboy de internet ca tine am facut si eu greseala sa imi iau alfa romeo si nu vreau sa treaca si alti naivi prin ce am trecut eu. Deja iti zic vreo 4 oameni ca vorbesti aiurea, eu m-as duce sa ma culc in locul tau. Ti-am mai zis, cumpara-ti o masina intai si dupa aia vino sa imi faci apologia firmei alfa romeo, pana atunci vorbesti in plus. Viata reala si internetul sunt chestii diferite.

LE:imi aduc aminte, am intrat pe 4t ca sa cer ajutor pentru alfa, primul meu post aici de cand mi-am facut userul a fost un strigat disperat de ajutor pentru un mecanic priceput de alfa romeo, ce amintiri de ***...19-12-07 13:28 primul thread ca nu mai stiam ce sa fac cu masina...Si vine ionut din cluj si ma cearta si ma face mincinos.
Deci in ultimii 3 ani tu habar nu ai ce se intampla cu masinile Alfa Romeo, dar la vorbit esti stereo.
Mi-au zis 4 oameni, dintre care 1 esti tu, iar ce zici tu pentru mine are valoare de " ; ", altul care nici la dracu nu vrea sa inteleaga ca nu are dreptate, si inca vreo 2 care n-au avut niciodata Alfa.

Sorry, amice, mi-au trecut mult prea multe masini prin mana ca sa mai pun botul la povestioare de-astea de internet. Defapt realitatea e ca Alfa e cam ca oricare alta marca in ceea ce priveste fiabilitatea si preturile pieselor, cu cateva puncte forte (design, personalitate, comportament rutier), cateva puncte slabe si cam atat... la fel ca oricare alta marca.

S-a adus in discutie fiabilitatea, am demonstrat ca nu aveti dreptate. S-a adus in discutie devalorizarea, am demonstrat ca nu aveti dreptate. Daca se iau in discutie statistici, alea sunt combatute cu cazuri concrete ( exact ceea ce spui tu despre experienta ta cu Alfa ), apoi, mai devreme un baiat zicea de Alfa lui ca are 335.000 de km si-a fost ridiculizat rapid, ghici cu ce? Cu statistici

Deci vezi, dintre "noi" si "voi", voi sunteti aia care nu puteti fi coerenti intr-o discutie.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 19:16   #144
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Copil fanboy de pe internet, tu dupa o experienta horror cum am avut eu si altii iti mai cumparai alfa romeo? Dupa ce ai avut de a face cu reteaua de dealeri si cu preturile la piese? In afara de copy paste de pe internet care sa iti convina tie si indrugat ineptii stii ceva practic? Eu am fost proprietar de Alfa, tu esti un postac trist care inventeaza statistici si isi cauta exemple pe internet in lipsa de altceva palpabil. Tu nu "pui botu" la povestioare de pe internet, tu TRAIESTI pe internet, viata reala este un mister pentru tine.

Ultimii oameni sunt aia ca tine care vorbesc in necunostinta de cauza si mai ales cu cu aroganta. Nici nu stiu de ce te mai bag in seama triciclistule, nu meriti atata atentie. Ca unu' paralel cu subiectul discutiei ar trebui sa ai decenta sa taci in plm din gura decat sa reciti ca un papagal mecanic de pe siteuri despre masinile pe care nu le vei avea niciodata. Si mai ales sa sfatuiesti lumea la achizitii auto de care nu ai habar si sa lauzi un brand de 2 bani care este in pragul falimentului ca si Saab.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 19:44   #145
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Copil fanboy de pe internet, tu dupa o experienta horror cum am avut eu si altii iti mai cumparai alfa romeo? Dupa ce ai avut de a face cu reteaua de dealeri si cu preturile la piese? In afara de copy paste de pe internet care sa iti convina tie si indrugat ineptii stii ceva practic? Eu am fost proprietar de Alfa, tu esti un postac trist care inventeaza statistici si isi cauta exemple pe internet in lipsa de altceva palpabil. Tu nu "pui botu" la povestioare de pe internet, tu TRAIESTI pe internet, viata reala este un mister pentru tine.

Ultimii oameni sunt aia ca tine care vorbesc in necunostinta de cauza si mai ales cu cu aroganta. Nici nu stiu de ce te mai bag in seama triciclistule, nu meriti atata atentie. Ca unu' paralel cu subiectul discutiei ar trebui sa ai decenta sa taci in plm din gura decat sa reciti ca un papagal mecanic de pe siteuri despre masinile pe care nu le vei avea niciodata. Si mai ales sa sfatuiesti lumea la achizitii auto de care nu ai habar si sa lauzi un brand de 2 bani care este in pragul falimentului ca si Saab.
[Mesaj editat] Nu ma cobor la nivelul tau, sorry.

Din pacate pentru tine si viata reala imi da dreptate.
Pur si simplu nu intelegi sau nu vrei sa intelegi.
Nu am spus niciodata ca Alfa Romeo e bullet-proof. Baga bine la cap, eventual noteaza-ti undeva.

Iar de statistici "inventate" nici macar nu poate fi vorba, atata timp cat singurele statistiti aduse in discutie au fost cele din topul Dekra, care confirma CE SPUN EU, deci minti.
Preturile la piese nu-s de 4 ori mai mici la Golf (ce comparatie de 3 lei, pana la urma), deci minti.
In lipsa unor informatii oficiale, tu nu stii in ce stare financiara se afla Alfa Romeo, deci minti.
Plus monumentul ala de exemplu: fise de bujii la golf 4 pe motorina. Ala e absolut genial.
Nu ai tu habar ce masini am, am avut sau o sa am eu, asa ca spumele la gura muta-le in alta parte, ca aici nu merg.

Imi pare rau ca ai avut probleme cu masina, dar nu e din vina mea, nu te-am contrazis, dar nu e nevoie sa minti in continuare doar pentru ca nu-ti place tie.

Last edited by ionut_cluj; 17-09-10 at 19:58.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 20:03   #146
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

@ionut_cluj ai dreptate , imi cer scuze ca am indraznit sa te contrazic si ca am incercat sa murdaresc cu noroi aceasta masina care iti este tie atat de draga..
Din cauza unora ca tine si care au acelasi stil de gandire se duce tara asta dracu !!!
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 20:08   #147
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by MariusMKV View Post
@ionut_cluj ai dreptate , imi cer scuze ca am indraznit sa te contrazic si ca am incercat sa murdaresc cu noroi aceasta masina care iti este tie atat de draga..
Din cauza unora ca tine si care au acelasi stil de gandire se duce tara asta dracu !!!
Exact de-aia se duce.
Prietene, nu e cazul de afirmatii de genul asta, e un forum, un loc public. Pana la urma Alfa nu e a lu' tata, sa nu accept eu critici.
Dar una e sa critici cand intradevar ai ce, si alta e sa povestim povesti cu pesti care nu-s adevarate, sau si daca sunt, sunt exagerate pana la D-zeu, doar ca sa iesim noi cunoscatori.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 20:32   #148
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Daca nu te deranjeaza intrebarea , ce masina detii in momentul de fata si de care ai fost cel mai multumit ?
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 20:38   #149
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Din toate posturile tale ionut_cluj, ajung la concluzia ca singura data cand a fost Alfa la tine era de fapt doar pt vanzare, nu ca ai fi tinut-o tu mai mult de 1 luna.... Vad foarte bine ca te ocupi cu trafic de masini, dar te rog sa vorbesti despre marci care le-ai detinut mai mult de 6-8 luni, ca sa vezi si tu cat te costa o revizie, o distributie, un pivot, etc... Preturi pe net stim toti sa cautam, stai linistit. De curiozitate, care a fost masina care ai tinuto pt tine cel mai mult timp (cat timp?), si cam ce sfaturi ne poti da despre ea...? Ca poate ne cumparam toti ce-ai avut tu de le lauzi asa....

D-asta se duce de rapa forumu asta, asa cum zice si a3ds... Parerea mea ca e plin de linge-blide pe aici, pupincuristi si alte specii ratate care vorbesc ca sa nu adoarma.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 21:02   #150
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Zvon: Alfa Romeo trece la Volkswagen?

Quote:
Originally Posted by MariusMKV View Post
Daca nu te deranjeaza intrebarea , ce masina detii in momentul de fata si de care ai fost cel mai multumit ?
In momentul de fata am un Saab 9-5 2.3 T si un Suzuki Baleno 1.3.
Dintre toate masinile care le-am avut pana acum, cea mai rezistenta la tavaleli mi s-a parut Pajero, am avut una de 3.2 DI-D, care acum e la Mangalia la cineva.
Prima mea masina a fost Oltcit, apoi am inceput cu masinile si mi-am luat un Saab 9-3 2.2 diesel (i-am pierdut urma, il luase cineva din Carei), apoi am trecut la Fiat Stilo 1.6(e in Cluj), apoi Alfa 147 1.6 (asta l-am tinut vreo 8 luni, si l-am mai luat odata vara trecuta, pentru o scurta vreme, acum e la cineva la mine in cartier si e lovit in fata), apoi Nissan Primera (excelenta masina - e dauna totala acum). Dupa asta am avut Pajero, l-am luat de nevoie pentru ca era singura masina in bugetul meu de atunci care tragea platforma cu masina pe ea cu 140-150 km/h, apoi am avut 407, dupa care am trecut la Audi A4 2.0 TDI (acum e la un unchi) si cateva luni, in paralel Alfa GTV (e in Ungaria) si vreo luna Renault Avantime(asta saraca a schimbat 8 proprietari intr-un an), apoi am luat Saabul si pe langa el am mai avut inca un Saab 9000(e la cineva la Dej), 147 de mai devreme, A4 2.0 benzinar (tot la Dej), Logan (e taxi in Cluj) , am luat si Suzuki (din Spania), a venit criza si s-a dus dracu' aproape treaba cu masinile si-am ramas cu Saab si Suzuki.

Daca nu venea criza, azi aveam Plymouth Prowler, dar... asta este.

Sa nu cumva sa inteleaga cineva de-aici ca asta e o lauda! Sunt masini pentru care am muncit, practic doar banii pe Saab i-am luat de la 0, restul doar am completat, iar 407 a fost in leasing.

Dintre toate masinile cu care am intrat in contact (deci nu neaparat sa le am in proprietate), cel mai placut impresionat am ramas de Cayenne Turbo, cred ca e singura masina capabila sa traga platforma + Grand Cherokee pe ea cu 200 km/h, iar cea mai buna masina, luand in considerare raportul calitate/pret, mi se pare Mercedes E-Klasse (ala din 2003)

@B-99-SAA: cred ca Saab-ul a stat cel mai mult, il am din august 2008.
Revizii n-am prea facut, asta recunosc. In general cam toate au fost servisate de o cunostinta, exceptand Saab-urile, pentru ca nu se pricepe. Probabil aici e norocul meu.
La 407 au fost facute in garantie, inca nu iesise cand l-am dat.

Last edited by ionut_cluj; 17-09-10 at 21:10.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -