Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-10, 14:58   #16
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by seven_dj View Post
chinejii fac numai chestii d unica folosinta.........c mai ...nu au si nu vor avea niciodata un pic d inspiratie in ceea c fac......
Cum le stii tu pe toate, ca un om mare!





__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 15:04   #17
seven_dj
Dacia Driver

Stage 3
 
seven_dj's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 107
Member of:
[DACIA]
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Cum le stii tu pe toate, ca un om mare!





tu ai da banii p asa ceva?te-ai risca?pun pariu k nu egaleaza performantele unui bmw cat d cat decent din anii 90..........apropo d inspiratia lor..........uitate k d la spate arata k un aston martin.deci.........copii

Last edited by seven_dj; 15-01-10 at 15:13.
seven_dj is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 15:09   #18
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

ionut_cluj intr-adevar sunt concepte. Deci e cale lunga pana sa scoata asa ceva pe uzina,eu unul nu am incredere in asa ceva,adica as da banii pe un matiz decat pe un Richh M1 cu 3 usi.Si Smartul parerea mea nu prea merita banii,e o masina de oras,dar destul de scumpa pentru ce vrea sa fie.
seven_dj comparatia cu Bmw nu isi are rostul. Ce nu compari bmw cu o firma tare ? De ce intotdeauna comparati o marca slaba cu bmwul,sau e bmwul talon in lumea masiniilor ?
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 16:03   #19
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

...ladita cu parbriz)
agentulsecret3 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 16:39   #20
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by seven_dj View Post
tu ai da banii p asa ceva?te-ai risca?pun pariu k nu egaleaza performantele unui bmw cat d cat decent din anii 90..........apropo d inspiratia lor..........uitate k d la spate arata k un aston martin.deci.........copii
Doamne-dumnezeule!
Geely GT are motor 3.5 V6 310 CP, ce zici, egaleaza performantele unui bmw cat d cat decent din anii 90?

apropo d inspiratia lor: ca ce aston martin arata?

@Street: important e ca oamenii fac efort si-si dau interesul pentru ceea ce construiesc. Noi cumparam Fabia si Clio Symbol.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 18:04   #21
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Doamne-dumnezeule!
Geely GT are motor 3.5 V6 310 CP, ce zici, egaleaza performantele unui bmw cat d cat decent din anii 90?

apropo d inspiratia lor: ca ce aston martin arata?

@Street: important e ca oamenii fac efort si-si dau interesul pentru ceea ce construiesc. Noi cumparam Fabia si Clio Symbol.
pe hartie. in realitate? sa fim seriosi,cine`si cumpara masina asta cu tot cu motorul ei de 3.5?cand pana acum au aruncat pe piata numai geoarse au de lucru mult la imagine sa vanda lucruri mai scumpe de asa zisa calitate
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 18:20   #22
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Am si eu o intrebare: e Dual-SIM?
buahahahahahaa, foarte tare

e urata rau, as conduce-o numai daca as fi nevoit :-s
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 20:32   #23
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
cand pana acum au aruncat pe piata numai geoarse au de lucru mult la imagine sa vanda lucruri mai scumpe de asa zisa calitate
Pai asta face si Audi, si vad ca le merge.

Ma rog, ideea e ca potential exista, iar cei care taie si spanzura ar trebui sa numere pana la 10 inainte sa posteze despre industria auto chinezeasca. E simplu: nu pot merge decat in sus.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 21:37   #24
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Pai asta face si Audi, si vad ca le merge.

Ma rog, ideea e ca potential exista, iar cei care taie si spanzura ar trebui sa numere pana la 10 inainte sa posteze despre industria auto chinezeasca. E simplu: nu pot merge decat in sus.
tocmai... pentru ca sunt jos detot ) mai jos de atat nu se poate
hai ca nu comparam industria germana cu cea chineza... in nici-un domeniu nu se pot compara calitativ. si asa, vw cand a luat audi nu a aruncat direct pe piata in fiecare segment, cum e acum, si acelasi lucru si cu skoda. nu au intrat din prima pe piata foarte tare stiind ca au de lucrat si la imagine, infrastructura si etc
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 21:56   #25
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Doamne-dumnezeule!
Geely GT are motor 3.5 V6 310 CP, ce zici, egaleaza performantele unui bmw cat d cat decent din anii 90?

apropo d inspiratia lor: ca ce aston martin arata?

@Street: important e ca oamenii fac efort si-si dau interesul pentru ceea ce construiesc. Noi cumparam Fabia si Clio Symbol.
Fabia in 2000 avea 4 stele Euro-Ncap,Geely abia avea 2 ani,Geely ca si "car maker" aparuse in 1998.
Degeaba viseaza la modele cu design placut si calitate (E ca si cum ai cere Daciei sa scoata un model de 30.000 de euro,cu de toate,nu il va cumpara nimeni iti zic eu la banii ai alte modele,ai de unde alege),inca n-au prestigiul sa zicem,nu sunt asa cunoscuti.Si cred ca Fabia si Clio sunt peste orice model low-cost cu piele,esp,abs,6 air-baguri la 5000 de euro care se face acordeon.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 23:02   #26
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Eu cred ca Fabia este cu putin peste un pahar cu apa plata. Cea mai scarboasa masina de pe piata, alaturi de Audi A2.

Dar despre altceva vorbim: ce vroiam eu sa transmit de la inceput este ca INTENIE EXISTA, POTENTIAL EXISTA. Trebuie sa avem rabdare cu chinezii, nu inteleg de ce li se doreste raul. Eu unul astept cu interes sa ajunga la nivelul calitativ al industriei auto europene... concurenta nu face rau nimanui.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 16-01-10, 00:11   #27
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

O sa cumpere chinezii toate companiile producatoare de masini sa vedem atunci sceptici si critici auto cand le va scrie made in china pe airbag.
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 16-01-10, 02:50   #28
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Pana una-alta le scrie Made in Romania pe airbaguri)
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 16-01-10, 08:45   #29
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Pana una-alta le scrie Made in Romania pe airbaguri)
am de 10x mai multa incredere in romani decat in chinezi. culmea... daca ma gandesc la calitatea incaltarilor romanesti in comparatie cu restul "de firma" nu mi-e rusine.... am avut o pereche de bituri din piele, cumparate din magazin la un pret foarte decent si pe cuvant ma tinut 2 ani, dintre care un an au fost bagati la munca... praf si multa umezeala.... plus geci din piele de la clujana care sincer chiar sunt facute sa dureze inaintea designului
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 16-01-10, 09:36   #30
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo

In Romania chiar se fac lucruri de calitate, asta daca aia care le fac vor asta.

Chinezii mai au de lucru mult pana sa vina cu ceva serios cu adevarat pe piata dar cu siguranta pana la urma le va iesi, mai ales ca au cumparat cate ceva din companiile mari din Europa, au de unde invata.

Pana una alta cred ca puternic din spate vin coreenii, ei se afla deja la un nivel acceptabil acum si au progresat mult in ultimii ani.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -