Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/163579-riich-m1-3-usi-rival-chinez-smart-fortwo.html)

coman razvan 14-01-10 09:33

Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
4 Attachment(s)
Deşi Riich este divizia de lux a mărcii Cherry, acest lucru nu îi împiedică pe chinezi să pregătească lansarea unui gândac de oraş, un fel de rival pentru smart ForTwo. Maşina chinezească, însă, va oferi 4 locuri.

Attachment 1262939

Noua versiune cu trei uşi a lui Riich M1 urmează să fie inaugurată oficial la Salonul Auto Pekin 2010, în luna aprilie a acestui an, dar maşina nu va fi compercializată doar în China, ci va ajunge şi în Europa.

Attachment 1262940

Având o lungime de 3,3 metri, acest model este mai scurt cu 32 cm decât versiunea cu 5 uşi, dar rămâne mai lung cu peste o jumătate de metru faţă de rivalul european smart ForTwo şi cu 30 cm faţă de japoneza Toyota iQ. Totuşi, maşina chinezească va oferi până la 4 locuri, iar motorizările pregătie sunt două pe benzină, de 1,3 litri, respectiv 1,0 litri. Va exista chiar şi opţiunea unei cutii de viteze automate AMT.

Attachment 1262941

Attachment 1262942

Despre preţuri, nu există nici un fel de informaţie, dar nu este greu de intuit că noua maşină chinezească va fi cu mult mai ieftină decât smart ForTwo sau Toyota iQ.

by ProMotor

22VIN 14-01-10 11:37

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Spark 14-01-10 13:36

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
eu unul nu prea as avea incredere sa conduc asa ceva. masina compacta si chinezeasca, moarte sigura. daca geely berlina s-a facut pulbere la testa asta cum se face ?
dar nah ... go china ...

_anaconda_ 14-01-10 13:45

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
Daca ar fi 1500 euro eu m-as risca sa conduc asa exclusiv prin oras, pana in 50-60 km/h cred ca e destul de ok desi as circula foarte prudent :lol:.

22VIN 14-01-10 14:00

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
Ce-ai ma esti nebun se darama taraba pe tine sau pur si simplu ia foc si mori ars ca sobolanu' in chinezarie.

_anaconda_ 14-01-10 14:03

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
La asta cu incendiul nu m-am gandit, ai dreptate. Chiar daca reusesti sa eviti toate obstacolele, sa nu te faci acordeon, poate masina vrea sa se sinucida si ia foc / explodeaza / etc :lol:.

22VIN 15-01-10 09:50

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
Am si eu o intrebare: e Dual-SIM?

TYGER1985 15-01-10 10:03

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
alta buburuza :)

ionut_cluj 15-01-10 10:52

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
Quote:

Originally Posted by Spark (Post 2976420)
daca geely berlina s-a facut pulbere

Defapt ala era Brilliance, iar dupa inbunatatiri a fost re-testat si-a luat 4 stele.

VaLy_ALX 15-01-10 11:21

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
Quote:

Originally Posted by TYGER1985 (Post 2979113)
alta buburuza :)

exact :D

vacaroz 15-01-10 14:11

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
matizul si tico cate stele aveau la testele n-cup?

StreetStyle22 15-01-10 14:16

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
Quote:

Originally Posted by vacaroz (Post 2979741)
matizul si tico cate stele aveau la testele n-cup?

Matizu 3,tico n-a fost testat.

Frizz 15-01-10 14:20

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
De ce radeti? Nici n-ati condus masina si gata daca e "Made in China" cu siguranta este proasta, siguranta egal 0, etc.
Eu va asigur ca, chinezii vin tare din spate cu conturi f. rotunde si in cativa ani o sa faca masini foarte bune.

Apropo de Geely, ca tot veni vorba, cautati un pic pe net ce construieste si apoi sunt curios daca parerile voastre vor fi aceleasi.

bmw.7000 15-01-10 14:21

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 2979074)
Am si eu o intrebare: e Dual-SIM?

tare asta:chainsaw:

seven_dj 15-01-10 14:37

Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
 
chinejii fac numai chestii d unica folosinta.........c mai ...nu au si nu vor avea niciodata un pic d inspiratie in ceea c fac......aceasta masina va avea succes numai la ei in tara si cred k cei d la smart nu au nici cea mai mica preocupare k le-ar strica piata acest model......


All times are GMT +2. The time now is 12:17.

- Copyright 2026 4Tuning