![]() |
Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
4 Attachment(s)
Deşi Riich este divizia de lux a mărcii Cherry, acest lucru nu îi împiedică pe chinezi să pregătească lansarea unui gândac de oraş, un fel de rival pentru smart ForTwo. Maşina chinezească, însă, va oferi 4 locuri.
Attachment 1262939 Noua versiune cu trei uşi a lui Riich M1 urmează să fie inaugurată oficial la Salonul Auto Pekin 2010, în luna aprilie a acestui an, dar maşina nu va fi compercializată doar în China, ci va ajunge şi în Europa. Attachment 1262940 Având o lungime de 3,3 metri, acest model este mai scurt cu 32 cm decât versiunea cu 5 uşi, dar rămâne mai lung cu peste o jumătate de metru faţă de rivalul european smart ForTwo şi cu 30 cm faţă de japoneza Toyota iQ. Totuşi, maşina chinezească va oferi până la 4 locuri, iar motorizările pregătie sunt două pe benzină, de 1,3 litri, respectiv 1,0 litri. Va exista chiar şi opţiunea unei cutii de viteze automate AMT. Attachment 1262941 Attachment 1262942 Despre preţuri, nu există nici un fel de informaţie, dar nu este greu de intuit că noua maşină chinezească va fi cu mult mai ieftină decât smart ForTwo sau Toyota iQ. by ProMotor |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
eu unul nu prea as avea incredere sa conduc asa ceva. masina compacta si chinezeasca, moarte sigura. daca geely berlina s-a facut pulbere la testa asta cum se face ?
dar nah ... go china ... |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Daca ar fi 1500 euro eu m-as risca sa conduc asa exclusiv prin oras, pana in 50-60 km/h cred ca e destul de ok desi as circula foarte prudent :lol:.
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Ce-ai ma esti nebun se darama taraba pe tine sau pur si simplu ia foc si mori ars ca sobolanu' in chinezarie.
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
La asta cu incendiul nu m-am gandit, ai dreptate. Chiar daca reusesti sa eviti toate obstacolele, sa nu te faci acordeon, poate masina vrea sa se sinucida si ia foc / explodeaza / etc :lol:.
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Am si eu o intrebare: e Dual-SIM?
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
alta buburuza :)
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
matizul si tico cate stele aveau la testele n-cup?
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
De ce radeti? Nici n-ati condus masina si gata daca e "Made in China" cu siguranta este proasta, siguranta egal 0, etc.
Eu va asigur ca, chinezii vin tare din spate cu conturi f. rotunde si in cativa ani o sa faca masini foarte bune. Apropo de Geely, ca tot veni vorba, cautati un pic pe net ce construieste si apoi sunt curios daca parerile voastre vor fi aceleasi. |
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
Quote:
|
Re: Riich M1 cu 3 uşi, rival chinez pentru smart ForTwo
chinejii fac numai chestii d unica folosinta.........c mai ...nu au si nu vor avea niciodata un pic d inspiratie in ceea c fac......aceasta masina va avea succes numai la ei in tara si cred k cei d la smart nu au nici cea mai mica preocupare k le-ar strica piata acest model......
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:17. |
- Copyright 2026 4Tuning