Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-09, 13:50   #31
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Mulţi scriu pentru a mai posta încă o gogomănie. Văd că unii invocă (,) "căpşunarii jegoşi", în loc să zică, aşa cum au făcut-o alţii, "Da frate, intrăm şi noi în rândul lumii!". De ce intrăm în rândul lumii ? Pentru că până nu de mult, citeam în altă parte, aici, pe forum, că suntem depăşiţi din punct de vedere tehnic, din punct de vedere al "materialului de concurs",că dacă mâine, de exemplu, ar începe - Doamne fereşte - un război în care România să fie implicată, ne-am lua-o mai rău ca "la masa verde", că tehnica de luptă este veche şi depăşită, că etc.

Au fost Daciile 1310, au apărut Ventourile, apoi Passaturile, au urmat Loganurile, Seaturile Cupra, iar acum a apărut un EVO (ultimele 2 fiind cadouri din partea unor dealeri auto). Văd, de asemenea, că unii nu cred ce am scris în paranteză, că ei ştiu adevărul gol, goluţ. De unde, nu pot să-mi dau seama !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 13:58   #32
Ghimpe200

Stage 5
 
Ghimpe200's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 432
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

degeaba le da cupra si evo...daca nu le da si benzina!!!sau macar sa le asigure cu un full casco...adica unul care sa acopere si dotarile masinii..nu doar masina in sine...cum a fost cu loganurile...da ma rog...traim in romania si....mai departe se stie!!!!!
__________________
Am facut sport extrem cu DACIA,ca mi-a placut senzatia...dar acum am trecut la OPEL!!!
Ghimpe200 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:01   #33
noxe

 
noxe's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 100
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by Ghimpe200 View Post
degeaba le da cupra si evo...daca nu le da si benzina!!!sau macar sa le asigure cu un full casco...adica unul care sa acopere si dotarile masinii..nu doar masina in sine...cum a fost cu loganurile...da ma rog...traim in romania si....mai departe se stie!!!!!


vrei sa spui ca or sa ramana masinile astea 2 vreodata fara benzina ma faci sa "zambesc"
noxe is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:02   #34
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by SaIBoT View Post
Lool,ce tare arata.Incet incet se ajunge si Politia Romana!
unde ajunge frate dak nu sunt bani de benzina ? le iau si le tin pe dreapta ca nu mai au bonuri sa dea. dabea dabea mai ies astia de la bpr cu passaturile.
la ce iau masinile astea nu pot sa-mi dau seama
__________________
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:03   #35
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,125
Member of:
[VW]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Da frumoasa masina .
Dar parca ieri sau alaltaieri un "domn sef din cadrul politiei ai ruga pe domnii hoti sa nu mai faca prostii ca ei nu ai bani de benzina ca sa-i fugareasca"
Ma intreb pe masina asta cu ce o vor hrani ?
Ca din ce stiu nu poate merge doar cu aer !!!!!!!!
__________________
De acum ma puteti contacta la urmatoarele adrese de GOOGLE MAIL
manea.rudolf76@gmail.com respectiv manea.adrian76@gmail.com
RUDY20140TDI is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:05   #36
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by noxe View Post
vrei sa spui ca or sa ramana masinile astea 2 vreodata fara benzina ma faci sa "zambesc"
omu stie ce vorbeste. asa ca nu are rost sa extindem "problema"

daca nu ai aflat la unele sectii din bucuresti agentii sunt pusi sa mearga pe jos sau cu transportu in comun din cauza ca nu sunt fonduri indeajuns, ii baga in concediu neplatit ca sa reduca cheltuielile...
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:07   #37
noxe

 
noxe's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 100
Member of:
[4Tuning International]
Arrow Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

strang cureaua in unele locuri pentru a fi deajuns in alta parte...stiu despre ce e vorba
noxe is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:28   #38
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

o face praf garcea 1 2 stai sa vezi.. as fi curios de niste poze cu starea masinii in momentul predarii
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:42   #39
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Mulţi scriu pentru a mai posta încă o gogomănie. Văd că unii invocă (,) "căpşunarii jegoşi", în loc să zică, aşa cum au făcut-o alţii, "Da frate, intrăm şi noi în rândul lumii!". De ce intrăm în rândul lumii ? Pentru că până nu de mult, citeam în altă parte, aici, pe forum, că suntem depăşiţi din punct de vedere tehnic, din punct de vedere al "materialului de concurs",că dacă mâine, de exemplu, ar începe - Doamne fereşte - un război în care România să fie implicată, ne-am lua-o mai rău ca "la masa verde", că tehnica de luptă este veche şi depăşită, că etc.

Au fost Daciile 1310, au apărut Ventourile, apoi Passaturile, au urmat Loganurile, Seaturile Cupra, iar acum a apărut un EVO (ultimele 2 fiind cadouri din partea unor dealeri auto). Văd, de asemenea, că unii nu cred ce am scris în paranteză, că ei ştiu adevărul gol, goluţ. De unde, nu pot să-mi dau seama !
nu ar strica sa citesti tot postul cu atentie ca sa vezi ca sint de acord si chiar ma bucur pentru noile masini. sint de parere ca ar trebui sa aiba numai masini puternice pentru a face fata situatie. sper sa citesti tot de data asta
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:48   #40
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Am citit întreg mesajul, stai liniştit, însă nu fac legătura între căpşunarii jegoşi şi maşina pe care a primit-o SPR. În loc să fi adus în discuţie românii care muncesc afară, mai bine făceai referire la parveniţii care pun mâna pe o maşină mai de Doamne ajută şi se manifestă ca şi cum ar fi cel puţin piloţi de curse.

Maşina asta e binevenită în flota auto a SPR şi sunt sigur că Poliţia Rutieră are angajaţi care sunt în stare să o conducă. Cât despre benzină... să-mi fie iertat, nu ştiu cum e în Bucureşti, dar în Craiova arde poliţia gazul pe străzi de nu-ţi vine să crezi. Mă îndoiesc că la Craiova sunt mai mulţi bani în buget decât în Bucureşti !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:48   #41
central
Skoda Driver

Stage 5
 
central's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of:
[SKODA]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by Cr0c0 F View Post
o face praf garcea 1 2 stai sa vezi.. as fi curios de niste poze cu starea masinii in momentul predarii
da-mi un motiv plauzibil pentru care ar face asta. vad ca deja deviati de la subiect intr-un mod aberant. Trezirea, nu am vazut in viata mea un politist sa isi maltrateze masina primita in dotare. O masina de servici o primesti in folosinta in urma unui dosar pre stabilit ma rog hartogaraie. daca masina sufera tu esti tras la raspundere si nu cred ca esti dispus sa platesti din buzunar pentru masina de servici. sa ma contrazica cine nu este de aceeasi parere cu mine. scuze e al 2-lea off dar nu ma pot abtine sunt prea multe aberatii de fiecare data cand apare un subiect ca asta. ca sa nu zic ca postati asa doar ca sa facem numar. avem target 1000 de posturi si aberam pe toate topicurile fara sa gandim.

Iar referitor la benzina nu mai ciuliti urechea la tot ce spun aia pe realitatea tv. reportaju ala cu lipsa benzinei in nu stiu ce satuc dasta unde intr-adevar benzina nu este o prioritate pentru bugetul politiei de acolo nu inseamna ca toti politistii din tara merg cu bicicleta. ce-ar fi pe magheru sa se urce politistu in 226 din semafor in semafor sa il prinda pe ghita care isi etaleaza caii putere. totusi....
__________________
SKODA FOREVER!!!

Skoda Octavia II, 1.9 TDi, powered by DXX

Last edited by central; 12-08-09 at 14:53.
central is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:52   #42
al1ca

Stage 4
 
al1ca's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 177
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

asta da masina de politie...
al1ca is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 14:55   #43
marcelcrisan

Stage 5
 
marcelcrisan's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 301
Member of:
[Fiat]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

in sfarsit o masina de politie adevarata si la noi cu care ne putem mandri
marcelcrisan is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 15:00   #44
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

nene adevarata masina oricarui pasionat iar place asa ceva insa eu zic asa:NENEA MILITIANU' te fac o poiana(adica o tura pana sus in poiana brasov)
sunt convins ca masina poate si e smechera insa cred ca din toti militienii care sunt in romania nici macar 1% nu stie cu ce se mananca un evo ca ala.
si scuze ca asta nu e legat de topic insa am auzit ca pe autostrada la noi cupra fugarea o masina fioroasa ce avea viteza vreo 150-160(un espero)si pe langa ei dupa ce s-au oprit si a venit nenea caschie sa faca pe desteptu a trecut un lambo de ia intors palaria asa mai vb lumea pe aicea
__________________
eu sunt genul de om parazitul tu deschizi usa eu darm zidul

CU ASTA NE VOM LAUDA IN CURAND
POSESOR DE BICICLETA CU TOATE PIESELE SHIMANO
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-09, 15:31   #45
micut_zu

Stage 5
 
micut_zu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 528
Member of:
[SEAT]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Incepem sa avem masini frumoase la militie.Foarte bine , la mai multe !
micut_zu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -