Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-09, 07:20   #76
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Primele poze cu Dacia SUV necamuflat.

nush ce sa zik parca seamana un pik cu x-trail de la nissan
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 09:12   #77
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Quote:
Originally Posted by Angel_Xaero View Post
mie imi place ! Daca avea orice alta sigla, cu siguranta o laudati toti!

E foarte frumoasa, are stilul ei. Cand vreodata veti inceta sa criticati o dacie doar pentru ca e dacie?...
Nu critica nimeni daca e dacie trebuie sa o critici, dar acum trebuie sa critici ca e naspa urata la design, as fi curios sa vad ce interior are, daca va fi unul asemanator ca pe logan si sandero clar pot sa o arunce la gunoi. oricum motorizarile astea vor fi, nu vor mari surprize. 1.6 - 90 CP, 1.5 dci - 85 CP, 1.6 16V - 105 sau 110 cp si 1.5 dci de 105 cp. mai mari no sa vedeti ca astea s-au anuntat deja ca ar fi platforma tehnica. Deci clar nu sunt in stare astia sa depaseasca pragu motoarelor de 1.6 si puterii de 110 cai putere. In plus va mai fi si scump vreo 13-14.000 de euro, ca de... e suv frate si trebuie sa scoti banutzu din buzunar sa-l dai pe uratenia aia, deci cred ca isi va gasi doi, trei clienti ca unii mai zic ca e si frumoasa din punctul lor de vedere,e uite aproape 80% si pe alte site-uri sunt contra acestui model, sti cum e aia??? alta au prezentat si alta au scos, deci schitele facute pe net sunt de prisos ca nu seamana cu nici una, iar platforma aia de zic ei ca e pe nissan sa le-o spuna celor de la gradinita ca ii cred, e facut pe platforma logan/sandero doar partea laterala seamana perfect. Asa ca daca ar fi facut o masina mai frumoasa cu stil atragator nu o critica nimeni, poate nu mai un znob de doi lei care viseaza masini de 10 ani. Loganul acuma putem sa zicem ca e masina superba are design, iar modelul care chiar e cel mai frumos e Logan Pick-up. Asa ca din partea mea n-o sa aibe succes nu mai daca o vinde la pretu de 7000 de euro cum se vinde Lada Niva a rusilor cu aia ne comparam noi. Astia teste de comparatie sa faca cu Lada, Tata, Chery alea masini care se compara cu o dacie, ca dacia nu mai ajunge nici la nivelul lui skoda e departe. Dacia sucks!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 11:27   #78
laur_fcp

Stage 3
 
laur_fcp's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 129
Default Re: Primele poze cu Dacia SUV necamuflat.

Sunt curios cum o sa arate in interior.
Daca o sa aiba bordul de la Logan si plasticele alea...
La pretul asta e acceptabila, dar se putea si mai bine. Totusi e un pas inainte.
laur_fcp is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:27   #79
canon

Stage 5
 
canon's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 943
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

O Dacie fara caracter ))
canon is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:30   #80
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

e urata rau . seamana cu o chinezarie ieftina . puteau sa faca si ei ceva mai placut ochiului . pacat
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:31   #81
pushtiu_teribil_22

Stage 4
 
pushtiu_teribil_22's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 177
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

cam uratzica :-s farurile cel putin mi se par oribile )
pushtiu_teribil_22 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:36   #82
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Din fata si din lateral arata binisor dar DACIA ( Daca Ai Cap Ia-ti Alta ) se aplica de minune la spate..nu-mi place deloc spatele...si un orb il facea mai frumos. bleah Sunt curios ce pret o sa aiba si cine o sa-l cumpere..a da toti taranii de la noi cu motiv "e buna pt drumurile noastre"
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.

Last edited by Champion; 03-07-09 at 12:40.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:38   #83
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

scuipati-o voi cat vreti ca o sa se vanda la export ca painea calda.....vorbim la un an dupa lansare....sa vedeti ce vanzari o sa aibe.....eu unu cred ca o sa fie un succes asa urata cum o vedeti voi.......spatele aduce cu pathfinder, luneta seamana
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dacia-suv-2.jpg
Views:	256
Size:	22.2 KB
ID:	992860   Click image for larger version

Name:	image010.jpg
Views:	253
Size:	23.7 KB
ID:	992861  
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:38   #84
RazvanB

Stage 3
 
RazvanB's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 101
Member of:
[DACIA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

critica ca na, vorba ta, daca avea o alta emblema mai ales din aria tipului lor de masina nu mai era asa multa "valva" dar lumea s'a obosinuit sa critice dezastruos dacia ca asa e obiceiul la noi, la romani, de ce ? nu stiu!

ce stiu sigur este faptul ca nu e chiar asa rea ca masina de cand e langa renault, innainte sa am logan, am avut o leganza si un polo 1.9, iar acum am logan, nu sunt foarte multumit sincer sa zic si cand zic ca sunt nemultumit ma refer la faptul ca, cel ma itare ma deranjeaza ca nu stai mai "jos" ci putin "saltat" ei si pe langa mici neajunsuri, dar sa fim seriosi... nu mai e dacia care era o data

dar trebuie luat in calcul ca nu toti gandesc pozitiv si poate omul ala si'a cumparat logan ca atat si'a permis la vremea respectiva, ca de... mai urci si mai si cobori in viata asta, si baietii ce au bavareze mai scumpe sau mai putin scumpe si alte si alte marci critica dacia foartye foarte grav, doar pentru simplul fapt ca ... ma abtin si cu asta inchei

iar ca sa nu fiu offtopic, spatele e de navara daca nu ma insel, si aprca putin si fata, in concluzie nu e stralucita dar imi place, are un stil aparte

p.s. mai trebuia lucrat putin la esapament
__________________
RazvanB is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:39   #85
molady11

Stage 5
 
molady11's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 481
Member of:
[RENAULT]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

cred ca era beat ala care a proiectato,pana si aro 244 ii mai frumos de cat asa numit SUV ,chestia asta e hidoasa ,urata,jalnica,sa o cumpere cine a facuto ,ca precis nu o sa o cumpere nimeni, mai bine imi cumpar un Kia Sorento 2.5 Diesel, Sh cu motor de Mercedes.
molady11 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:46   #86
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

imi place botul in stilul Dodge

partea din spate nu ma incanta , insa privita din lateral si frontal este destul de reusita

si farurile , imi place cum au iesit
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:48   #87
Valishu

Stock
 
Valishu's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 7
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Foarte urata, dar sa analizam putin design-ul!!!!
Partea superioara (stalpul A si stalpul B) pana la geamul spate e caroserie de Sandero (observati rama geamurilor) cu o mica prelungire. Platforma cred ca e tot de Sandero Steppeway putin alungita. Garda la sol e cam aceeasi cu cea a Loganului alb ce facea teste prin Pitesti.
Deci, e un amestec de parte tehnica de Sandero, cu un design de anii 80, sau daca vreti se aseamana foarte mult cu designul chinezesc (multe idei stilistice dar care nu dau un produs reusit).
Din punctul meu de vedere este foarte urat estetic, dar ca si Loganul cred ca o sa fie practic.
Simplu + practic + un pret mic (nu cred ca o sa sara de 16-17000 de euro) + calitate acceptabila = un posibil succes!!!
Valishu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:50   #88
Clopotzel

Stage 3
 
Clopotzel's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 82
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

iar farurile imi aduc aminte de range rover...
Clopotzel is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:52   #89
DonnLuca

Stage 5
 
DonnLuca's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 398
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Jantele alea imi par cunoscute... in rest... mie personal nu-mi place...
DonnLuca is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 12:52   #90
Brynk

Stage 5
 
Brynk's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 448
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

cam urate farurile...
Brynk is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -