Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-09, 15:06   #121
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Mie imi place
spark88 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:08   #122
denisus91

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 51
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

fratii mei va certati degeaba E URATA E NASOALA asta e crunta realitate ce le e greu sa faca un design mai cu cap?? ce nu tot aceeasi cantitate de tabla folosesc si pentru designu ala de rahat??

daca vrei se poate sunt o gramada de copii talentati in romania care ar fi in stare sa iti faca un design adevarat de SUV inca nu vorbim de un adevarat off road .......si parerea mea e ca daca faci masina numa sa profiti de criza din alte tari si le dai jeguri.....atunci nu esti om punct ....uite de ce BMW si MERCEDES si nu numai inca scotmodele noi pe piata?? pentru ca au clienti care stiu un lucru sigur pretul de multe ori zice si calitatea.......peste 20 de ani o sa mai vezi un X1 sau ma rog un ML sau oricare suv strain funtionand bine si romanii o sa-l cumpere second hand pe cand suv-ul dacia o sa infunde service-urile in cel mai bun caz.............





sa fim realisti



am un prieten care imi spunea eu sunt om sarac mai bine dau azi 1 milion si am un produs bun.decat sa dau lunar 500 de mii (vechi)
denisus91 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:13   #123
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Da dupa unii ar trebui sa fie gata sa stea langa standardurile BMW,VW,Audi,Nissan,Mitsubishi etc.

Hai totusi sa vedem fiabilitatea si practibilitatea acestei masini... sa privim din acest punct de vedere. Prea putin conteaza aspectul masinii... eu sunt de parere ca oricum o sa fie o masina ieftina din punct de vedere a reviziilor si a fiabilitatii. Aveti voi un fix in cap cu Dacia, dar preferati alte masini straine mult mai proaste decat ale noastre... faceti comparatie intre calitate-pret, si prea putine masini se incadreaza unde se incadreaza Dacia.

Daca ar fi sa aleg intre Hyundai Santa Fe si Dacia suv (nu stiu care o sa-i fie denumirea) as alege Dacia pentru ca e mult mai ieftina si desigur mult mai buna in ciuda voastra care ar trebui sa sustineti marca Dacia, dar aveti ceva la cap.
__________________
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:17   #124
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Īmi tot pun īntrebarea daca tot aveti ce aveti cu DACIA, daca Dacie e URĪTA CU SPUME, daca SCUIPATI PE EA atunci DE CE MAMA DRACULUI O MAI CUMPARATI ca Romānia-i plina de Dacii?

Singurul lucru ce ar fi de obiectat la ea, ar fi asemanarea PREA MARE cu Sandero. Puteau sa-i dea ceva mai mult individualism de SUV.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:23   #125
denisus91

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 51
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

eu nu o sa cumpar dacia dacia cumpara cei care nu dau nici un leu in plus pe calitate celora care nu le pasa nici de siguranta lor ....etc

dacia face produs de calitate ex logan mcv prestige numai daca cumpara germania si anglia...de ce nu se putea lansa un model mcv si pentru romani din start cu tapiserie bej cu volan din piele si cu un bord tapisat nu plasticu ala borat...sincer..e usor de intrtinut bla bla dar arata urat......eu unu ma simt cu mult mai bine sa dau chiar dublu pe un produs care e facut cu cap

Calitatea conteazapentru mine..cat despre altii......
denisus91 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:25   #126
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Puteau sa-i dea ceva mai mult de la DUSTER concept dar iau dat pe dracu si chiar ca e pacat de risipa facuta cu concept-ul ala daca si asa nu foloseste nimic de pe el.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:28   #127
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Quote:
Originally Posted by denisus91 View Post
eu nu o sa cumpar dacia dacia cumpara cei care nu dau nici un leu in plus pe calitate celora care nu le pasa nici de siguranta lor ....etc

dacia face produs de calitate ex logan mcv prestige numai daca cumpara germania si anglia...de ce nu se putea lansa un model mcv si pentru romani din start cu tapiserie bej cu volan din piele si cu un bord tapisat nu plasticu ala borat...sincer..e usor de intrtinut bla bla dar arata urat......eu unu ma simt cu mult mai bine sa dau chiar dublu pe un produs care e facut cu cap

Calitatea conteazapentru mine..cat despre altii......
Depinde ce vezi īn CALITATE. Daca consideri o GIOASA NEMTEASCA de SH calitate, ma las pagubas īn a mai scrie.
Īn afara de asta, ideea unei calitati mai bune la produsele de export este o IDIOTENIE. Daciile de export nu sīnt cu nimic mai presus ca cele facute pt. RO.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:30   #128
Acidburn

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 40
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

in mare parca aduce a nissan
Acidburn is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:32   #129
Ovy FTZ
Delta Racing Crew Member

Stage 4
 
Ovy FTZ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 216
Member of:
[DACIA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Am vazut atatea imagini pe internet cu presupusu SUV Dacia poze pilot vreau sa zic era oarecum curios, dar o mica dezamagire, dar e o masina low-cost , o masina din Estul Europei . Bine ca inca e in teste poate mai schimba ceva la ea (tot chiar).

L.E. Imi plac de uni, vad si jafuri aduse din Germania si baga toate chinazariile pe ele , si isi pun si abtipilduri ca sa se laude . Mijto de ei, daca nu ai cai germani nu te baga in seama, dar ..... cum a zis unu pe acest thread ei au SH alti o au noua indiferent ce masina este.
__________________

Last edited by Ovy FTZ; 03-07-09 at 15:37.
Ovy FTZ is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:47   #130
ZuzuTm

Stage 5
 
ZuzuTm's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 850
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

SUV-ul va fi disponibil īn mai multe variante de mororizare, printre care 1,6 16v de 105 CP şi 1,5 dci de 85 CP. Este posibil să mai vedem şi 1,6 de 90 CP, 1,5 dci de 105 CP sau chiar 1,9 dci de 130 CP şi 1,6 de 128 CP. nimeni nu a scris nimic de motorizari
ZuzuTm is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:50   #131
the_one_and _only

Stage 5
 
the_one_and _only's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 358
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Cate putin luat de la toate suv-urile Nissan din ultimi 15 ani, insa arata ok, sa il vedem in realitate.
the_one_and _only is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 15:55   #132
BiG SmOkE

Stage 4
 
BiG SmOkE's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 299
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Parca-i o broasca care plange
BiG SmOkE is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 16:04   #133
dark18

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Urat model din partea celor de la Dacia.
dark18 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 16:06   #134
Ovy FTZ
Delta Racing Crew Member

Stage 4
 
Ovy FTZ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 216
Member of:
[DACIA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

De ce toata lumea e dezamagita de modelul asta? Si pe asta sigur vor sal scoata? In locul lor as amana ...lansarea.....pt mult timp!!
Ovy FTZ is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 16:13   #135
Slim29

Stage 5
 
Slim29's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,629
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

oribila)
Slim29 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -