Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-09, 15:06   #61
NoNo

Stage 3
 
NoNo's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 92
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

masina e de nota 10...german dream...da putem sa-l facem roumanian dream...o blonda din bamboo pe post de sofer personal pt noi nu?
NoNo is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 15:07   #62
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
La 15 ani conduci ? Interesant. Plus ca ala e consumul mediu (dat cam optimist) nu consumul in oras.
Pai daca e consum mediu, inseamna ca in unele situatii e si mai mic. Si eu zic ca este oricum o valoare incredibila. Desi teoretica, pt ca in Romania nu ai cum sa ai acel consum mediu, BMW-urile raman cele mai economice si din fericire si cele mai sportive. Eu zic ca are ce arata in clasa ei la ora actuala.

Interior excelptional, exteriorul din pacate e prea cromat pt gusturile mele. Poate urmeaza si un "Shadow line" option.

Last edited by UNLORD; 28-06-09 at 15:16.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 15:17   #63
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

daca mergi numai pe autostrada cu o viteza decenta poti obtine si un consum de 6.6L
http://www.autobild.de/autobild-tv/?clip_id=1473

Last edited by adrian78bmw; 28-06-09 at 16:28.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 16:56   #64
ionutz.xu

Stage 2
 
ionutz.xu's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 64
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

cat o costa una?
ionutz.xu is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 17:18   #65
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Pai daca e consum mediu, inseamna ca in unele situatii e si mai mic. Si eu zic ca este oricum o valoare incredibila. Desi teoretica, pt ca in Romania nu ai cum sa ai acel consum mediu, BMW-urile raman cele mai economice si din fericire si cele mai sportive. Eu zic ca are ce arata in clasa ei la ora actuala.

Interior excelptional, exteriorul din pacate e prea cromat pt gusturile mele. Poate urmeaza si un "Shadow line" option.
Nu a zis nimeni ca e rau consumul, dar in general nu mergi in asa fel incat sa scoti asa medie de consum mediu (50% afara, 50% in oras). Motorul cel putin pe hartie pare foarte bun. Diferentele fata de interiorul "normal" sunt mici dar parca la o masina de genu' asta se potrivesc mai bine insertiile din lemn dar si asta de la M cu aluminiu arata bine. DIn pacate la exterior au facut-o si mai urata . (cel putin mustatile alea sau ce vor sa fie).
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 20:18   #66
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

Quote:
Originally Posted by vlad_strumph View Post
Slabutz cuplu,pentru o asa `bijuteri`...Mercedes are motor 2200 cu 500Nm...
si din asat se mai poate scoate cuplu dar eu cred ca e suficient pentru acceleratia aia de 6.3 sec /100 si nu prea are concurenta pentru un diesel in clasa lux!
__________________
"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. As soon you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." - Ayrton Senna "
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 20:59   #67
xTc`

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 52
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

xTc` is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 21:48   #68
tudy1907cj

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 7
Default Re: Primele imagini cu pachetul M Sport pentru Seria 7

deci domnilor parlamentar masina ideala....da va rugam noi populatia acestei tari condusa de profesionisti sa va luati masina cu minimul de optioni k de nu uscati mai profesionistilor bugetul de stat si asa 'foarte mare'=))
tudy1907cj is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -