Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-09, 10:13   #61
BRAVO

Stage 5
 
BRAVO's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 304
Member of:
[Fiat]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

nu sunt fan masini cabrio dar acesta chiar imi place...
BRAVO is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 10:59   #62
marian_tgv

Stage 5
 
marian_tgv's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 454
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

frumusica buburuza
marian_tgv is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 11:31   #63
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
de destul de mult timp...nu toate masinile evident, dar sunt destule...oricum tt-ul o sa fie super bomba datorita motorului + un sound extraordinar...5 pistoane FTW...pretul nu o sa fie ce trebuie probabil in jur de 60 de mii
un cip tuning pt audi iti ofera 20 cp +
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 11:43   #64
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
de destul de mult timp...nu toate masinile evident, dar sunt destule...oricum tt-ul o sa fie super bomba datorita motorului + un sound extraordinar...5 pistoane FTW...pretul nu o sa fie ce trebuie probabil in jur de 60 de mii
exemplu : Audi TT motor 1.8T 20v de la 225 cp si 280 NM cu un cip ajunge la 252 cp si 355 NM iar viteza maxima ajungand de la 243 km/h la 250 km/h.
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 12:15   #65
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

mai citeste si tu una alta...ca momentan esti cam pe langa..
zGb is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 12:24   #66
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

jmeker rau de tot...
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 12:35   #67
Chifla

Stage 2
 
Chifla's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 36
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

este .... geniala ...
Chifla is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 13:36   #68
minirally

Stage 4
 
minirally's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

[quote=C63 AMG;2091482]

daca e sa o iau dupa criteriul tau ca tt-u e disproportionat,si z-ul e la fel ) si ala este borcanat,arata ca un porcusor chiar,fratele meu are,asa ca stiu prea bine masina.prefer sa inchei discutia aici,n-are rost
__________________
Dies...Diem...Docet...
minirally is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 15:27   #69
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

da frumos
sparly is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 15:57   #70
C63 AMG

Stage 5
 
C63 AMG's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 803
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
AMG, nu stiu cum R8 poate fi masina frumoasa pe langa un Ferrari sau Lamborghini, e de fapt totuna cu TT, forma ciudata un pic, chiar daca nu pot zice urata, da eu nu ma refeream la frumusete sau diformitate, ci la proportiile masinii, in mare...
Nu e deloc aceeasi chestie...R8-ul e infinit mai bine proportionat, are o forma mai alungita nu se termina brusc precum tt-ul, in plus e o masina lata si joasa, cu un ampatament considerabil, deci nici nu incape grad de comparatie intre cele doua. A si R8-ul are motorul in spate, deci e normal sa aiba cabina montata inainte, aproape de rotile din fata...practic asa e la toate supercarurile cu motor central. Ce-i drept, unele sacrifica spatiul interior pentru o forma mai aerodinamica, mie insa compromisul facut de audi mi se pare cea mai buna solutie. Oricum R8-ul per total mi se pare ca arata mai bine decat lamborghini sau ferrari, in speta F430 si LP560, chiar daca din profil lasa un pic de dorit, in sensul ca nu e la fel de suplu/agresiv. Dar tocmai din aceasta cauza este o masina mult mai confortabila la drum lung, si practica totodata, de exemplu la lambo sau ferrari risti sa agati botul la orice denivelare/groapa datorita consolei fata lungi, pe cand R8-ul nu are asemenea probleme.

Quote:
Originally Posted by minirally View Post
daca e sa o iau dupa criteriul tau ca tt-u e disproportionat,si z-ul e la fel ) si ala este borcanat,arata ca un porcusor chiar,fratele meu are,asa ca stiu prea bine masina.prefer sa inchei discutia aici,n-are rost
Mai, o fi el disproportionat, dar nu e nici pe departe la fel de disproportionat ca TT-ul Si, cel putin in poze, arata infinit mai bine, din profil cel putin. Ma refer la 350Z.

Last edited by C63 AMG; 23-02-09 at 16:29.
C63 AMG is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 16:10   #71
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Quote:
Originally Posted by C63 AMG View Post
Nu e deloc aceeasi chestie...R8-ul e infinit mai bine proportionat, are o forma mai alungita nu se termina brusc precum tt-ul, in plus e o masina lata si joasa, cu un ampatament considerabil, deci nici nu incape grad de comparatie intre cele doua. A si R8-ul are motorul in spate, deci e normal sa aiba cabina montata inainte, aproape de rotile din fata...practic asa e la toate supercarurile cu motor central. Ce-i drept, unele sacrifica spatiul interior pentru o forma mai aerodinamica, mie insa compromisul facut de audi mi se pare cea mai buna solutie. Oricum R8-ul per total mi se pare ca arata mai bine decat lamborghini sau ferrari, in speta F430 si LP560, chiar daca din profil lasa un pic de dorit, in sensul ca nu e la fel de suplu/agresiv. Dar tocmai din aceasta cauza este o masina mult mai confortabila la drum lung, si practica totodata, de exemplu la lambo sau ferrari risti sa agati botul la orice denivelare/groapa datorita consolei fata lungi (sau la urcarea/coborarea unei rampe), pe cand R8-ul nu are asemenea probleme.
bine punctat ...si mai zicea cineva de z4 ca e disproportionat.. are capota lunga ca sa incapa 6L plus ca motoru fiind montat in spatele puntii fata raportu de greutate fata spate este de 50-50
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 17:59   #72
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

nu stiu cum unii vad masina asta ca fiind urata, sau, si mai de neinteles, disproportionata, auzi, disproportionata.
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 20:05   #73
clausweb
Audi Driver

Stage 5
 
clausweb's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 348
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

Nice car!
clausweb is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 20:32   #74
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

very nice ........i realy like it :X
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 21:26   #75
bytzu11

Stage 3
 
bytzu11's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 169
Member of:
[DACIA]
[Opel]
Thumbs up Re: Audi TT-RS - Primele imagini teaser

AUDI!!! cumva incep sa se ridice peste bmw si merc'???DAAAAAAAA...cel putin eu unu daca as avea bani,as scoate dupa lista bmw si mercedes!!!
Asa ca un audi cu putina personalitate...LIKE A GLOWE...
TT-Rs...foarte frumos...mai ales decapotat
__________________
Muscle Car Fan...4ever......Dacia&Opel Driver...4now...
bytzu11 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -