Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi > Zona comerciala Iasi - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-07, 08:03   #1
prof3tul

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 8
Default Matiz dezmembrari :(

Am si eu o intrebare mai mult din curiozitate, cat credeti ca as putea obtine la dezmembrari pe un Matiz din 2004 pe benzina, 130 mii km reali? Singura problema ar fi ca are nevoie de o segmentare pentru ca nu a fost facuta la timp si am inteles de la mecanic ca "sa blocat motorul". Sau ce solutie mai profitabila ar fi? Multumesc anticipat pt raspunsuri.
P.S. Am inteles de la mecanic ca suma pt care pot da masina la dezmembrari este undeva in jurul a 2000 de euro
prof3tul is offline   Reply With Quote
Old 15-09-07, 16:42   #2
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Matiz dezmembrari :(

te`a prostit mecanicul!! daca te duci la dezmembrari te iau in ras aia cu pretul pe care ti`l ofera!! mai mult de 500 de euro nu iti da pe el la dezmembrari!!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 07:33   #3
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Matiz dezmembrari :(

Fii serios. Ia si repara motorul la masina.Nu cred ca te costa mai mult de 500 €
eu is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 17:59   #4
prof3tul

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 8
Default :(

Acum vin de la service unde mi`a facut mecanicul lista cu piesele care imi trebuie si preturile...se ridica undeva pe la 1000 euro cu manonpera si toate piesele noi,inafara de chiuloasa, care sper sa o gasesc mai ieftin pe la dezmembrari. Ma apuc sa o repar desi ma cam strange stomacu...Deacum o sa trebuiasca sa ramana in familie masina (speram sa o skimb).
prof3tul is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 23:00   #5
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Matiz dezmembrari :(

Vezi ca este la Letcani un matiz la dezmembrari. Poate are motorul ok si iesi mai ieftin
eu is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 22:57   #6
vLLLad
Seat Driver

Stage 5
 
vLLLad's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 910
Member of:
[SEAT]
[VW]
Default Re: Matiz dezmembrari :(

Quote:
Originally Posted by eu View Post
Vezi ca este la Letcani un matiz la dezmembrari. Poate are motorul ok si iesi mai ieftin
este un matiz albastru ..dar parca era lovit in fata !!
vLLLad is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 17:14   #7
prof3tul

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 8
Default Re: Matiz dezmembrari :(

Am cautat pe la toate "depozitele" astea de dezmembrari si nu am gasit nimic...avusera dar tocmai le-au vandut..asta era raspunsul de obicei...Nu stie nimeni de unde as putea lua o chiuloasa la un pret decent?La letcani a fost vandut motorul complet.
prof3tul is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 17:21   #8
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Matiz dezmembrari :(

Quote:
Originally Posted by prof3tul View Post
Am cautat pe la toate "depozitele" astea de dezmembrari si nu am gasit nimic...avusera dar tocmai le-au vandut..asta era raspunsul de obicei...Nu stie nimeni de unde as putea lua o chiuloasa la un pret decent?La letcani a fost vandut motorul complet.
ai incercat la B.J.A.T.M. ?? in dacia?
slip is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 17:31   #9
prof3tul

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 8
Default Matiz dezmembrari :(

Am incercat si deabia vanduse ultima bucata...mi`a zis ca mai dureaza 1 saptamana, 2...Si la letcani tocmai au vandut motorul complet de la matizul albastru..
prof3tul is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 19:47   #10
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Matiz dezmembrari :(

mai asteapta 1 saptamana si atzi iei motorul complet ca iesi mult mai bine
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-07, 07:19   #11
prof3tul

Stock
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 8
Default Matiz dezmembrari :(

M-am gandt si eu la asta, sa iau motorul complet, dar care sunt sansele sa imi mearga 2-3 luni si sa ma intorc in service, cu alte cuvinte sa imi iau tzeapa, ca la noi ti le baga pe gat nu-i intereseaza daca ti se strica la o saptamana dupa ce il iei...Gaby, stii cumva unde ar aparea motorul ala intr`o saptamana?ca sa sar pe el...sa nu il pierd si pe asta:P
prof3tul is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -