Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi > Zona comerciala Iasi - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-07, 12:49   #1
stef29

Stage 5
 
stef29's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 482
Default repara cineva spoilere de plastic in iasi?

am un spoiler de peugeot 306 putin lovit intr-un colt.stie cineva cine repara asa ceva in iasi/mentionez ca este din plastic,cel original.ms.
stef29 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 15:27   #2
is 03 nba

Stage 4
 
is 03 nba's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 250
Default Re: repara cineva spoilere de plastic in iasi?

cum vrei sa il repari? adica ai 2 variante total diferite.stiu pe cineva care face sudura in plastic dar nu pot sa-ti spun cat de mult o sa te tzina si mai stiu pe cineva care repara in felul urmator: pe partea inferioara a spoilerului pune o tabla si o prinde cu nituri iar pe partea cealalta da cu fibra si chit si apoi vopseste spoileru.cel putin asa am vazut pana acum cum se lucreaza.alte tehnici nu am mai vazut.o zi buna
is 03 nba is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 15:31   #3
stef29

Stage 5
 
stef29's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 482
Default Re: repara cineva spoilere de plastic in iasi?

Quote:
Originally Posted by is 03 nba View Post
cum vrei sa il repari? adica ai 2 variante total diferite.stiu pe cineva care face sudura in plastic dar nu pot sa-ti spun cat de mult o sa te tzina si mai stiu pe cineva care repara in felul urmator: pe partea inferioara a spoilerului pune o tabla si o prinde cu nituri iar pe partea cealalta da cu fibra si chit si apoi vopseste spoileru.cel putin asa am vazut pana acum cum se lucreaza.alte tehnici nu am mai vazut.o zi buna
cum o fi numa sa tzina si sa nu se cunoasca la exterior.ca daca-l face naspa mai bine nu-l mai face.cumpar altul si gata.oricum tre sa-l vada omu inainte, si isi da seama daca iese perfect reparatia.ai vreun nr de tel al cuiva care face asa ceva?ms.
stef29 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 18:12   #4
is 03 nba

Stage 4
 
is 03 nba's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 250
Default Re: repara cineva spoilere de plastic in iasi?

Pentru cel care e cu sudura am id: "printzul_masinilor" iar pt cel cu tabla si cu nituri numarul de telefon 0741474834.asta e nr fiului si ceri sa vorbesti cu tacsu' , domnul Serafim.iti recomand sa suni in jurul orei 12 sau dupa 21.ai sanse mai mari sa il gasesti.bafta
is 03 nba is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 19:19   #5
stef29

Stage 5
 
stef29's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 482
Default Re: repara cineva spoilere de plastic in iasi?

Quote:
Originally Posted by is 03 nba View Post
Pentru cel care e cu sudura am id: "printzul_masinilor" iar pt cel cu tabla si cu nituri numarul de telefon 0741474834.asta e nr fiului si ceri sa vorbesti cu tacsu' , domnul Serafim.iti recomand sa suni in jurul orei 12 sau dupa 21.ai sanse mai mari sa il gasesti.bafta
ms mult pt ajutor.o sa vad ce pot face.mai stie cineva ceva?cu cat mai multe variante cu atat mai bine.
stef29 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-07, 15:04   #6
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: repara cineva spoilere de plastic in iasi?

Mergi la sermecom
eu is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -