Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Galati / Braila > Zona comerciala GL-BR - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-10, 19:40   #1
iamagi

Stage 4
 
iamagi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Member of:
[DACIA]
Default Incercare Reconditionare Jante

Salut baieti! Nu prea am postat eu pe aici, dar hai sa incerc:

Intrucat am facut rost de niste jante ALULINE (niste replici ATS CUP) intr-o stare deplorabila (sunt vechi, strambe, vopsite prost, julite etc.), am nevoie de macar nsite informatii de la voi:
*unde pot indrepta jante din aliaj (nu suda, doar indrepta ca nu sunt fisurate) - ma intereseaza ieftin si bun
*unde le pot sabla
*unde le pot chitui (cum am zis, sunt julite pe mergine, deci ar trebui chituite)
*unde le pot vopsi, dar sa stie ce face baiatul.
*unde le pot mari gaura centrala (au fost pe GOLF, si mi-ar trebui un strungar ca mareasca putin acea gaura)
*eventual unde le pot polisha buzele (as fi vrut sa incerc o varianta cu jantele albe (cu marginile dintre spite si centrul negru) si buzele polishate )

Poate ma ajuta cineva cu niste preturi, niste numere de telefoane sau poate chiar faceti vreunu asa ceva. Mi-ar fi de mare ajutor .

Stima!

Last edited by iamagi; 25-10-10 at 19:43.
iamagi is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 19:47   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Incercare Reconditionare Jante

intreaba si tu aici
cangri is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 19:48   #3
iamagi

Stage 4
 
iamagi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Member of:
[DACIA]
Default Re: Incercare Reconditionare Jante

@cangri, mersi pentru raspuns. Insa aceasta e o ultima varianta. As prefera ceva mai aproape de Braila
iamagi is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -